Černák sa Ovečkinových bômb nebál. Wilsonovi hrozí za útok na Slováka trest

Erik Černák sa stal treťou hviezdou zápasu NHL, v ktorom Tampa Bay v noci na utorok zdolala Washington 3:2.

02.11.2021 10:05
Erik Černák, Victor Hedman Foto: ,
Erik Černák sa s pomocou spoluhráča z Tampy Victora Hedmana snaží zastaviť kapitána Washingtonu Alexandra Ovečkina.
debata (3)

V drese obhajcu Stanleyho pohára odohral slovenský obranca 22:11 minút, pripísal si jeden strelecký pokus, dva plusové body a rozdal až šesť bodyčekov – najviac zo všetkých hráčov na ľade.

Černák sa pocty dočkal najmä za svoju skvelú defenzívnu hru a prácu v oslabeniach. Najviac sa zaskvel v závere prvej tretiny, keď v početnej nevýhode odvážne zblokoval tri strely Alexandra Ovečkina.

Erik Černák, Alexander Ovečkin Čítajte viac Černák vs. Fehérváry. Slováci kraľovali v bodyčekoch, Caps prvýkrát bez bodu

"Predviedol neskutočnú odvahu. Ten chlap dal svoje telo do strely, obetoval sa pre to, aby sme nedostali gól.

Je to pôsobivé, má veľkú guráž. Takéto zákroky dodajú energiu celému tímu," chválil Černákov heroický výkon podľa klubového webu útočník Brayden Point, autor tretieho gólu „bleskov“.

V podobnom duchu sa vyjadril aj tréner Jon Cooper:

„Chce to naozaj odvahu, pretože každý vie, že Ovečkin neprihráva, ale páli z prvej. Nedostali sme v tom oslabení druhý gól a to nás nakoplo k obratu.“

Po záverečnej siréne sa Černák dostal do šarvátky s Tomom Wilsonom, ktorý zaútočil na slovenského obrancu ihneď po buly v útočnom pásme.

Wilson najskôr hokejkou držiac dvomi rukami zasiahol Černákovo zápästie a potom sa strhla mela.

Wilsonov zákrok nezostal nič dlžný jeho povesti a situáciu možno preverí aj disciplinárna komisia, pretože súperovi mohol takýmto atakom zlomiť zápästie.

Wilson bol z Černáka frustrovaný, pretože slovenský obranca mu nedal v celom zápase priestor a eliminoval ho kvalitnou defenzívnou hrou.

„Cerny to zariadil všetko,“ povedal Cirelli. Wilson mal predsa len na začiatku druhej tretiny v presilovke obrovskú šancu, ale radosť z prvého gólu v sezóne mu fantastickou lapačkou zmaril Andrej Vasilevskij.

Erik Černák Čítajte viac Černák prispel k ďalšej výhre. Tréner ho nevie vynachváliť

Černákov krajan Martin Fehérváry si počas 16:34 min. zapísal dve strely, jednu mínusku a štyri "hity”. Ovečkin prvýkrát v sezóne vyšiel bodovo naprázdno, ukončil osemzápasovú bodovú sériu.

Prvý gól v NHL strelil Brett Leason, ktorý dostal „Caps“ v úvode duelu do vedenia. „Je to frustrujúce. Neznášame prehry,“ poznamenal útočník Washingtonu Lars Eller.

Capitals utrpeli prvú prehru v riadnom hracom čase v tejto sezóne, bodovo vyšli naprázdno po ôsmich zápasoch.

Hráči Lightning po slabšom rozbehu vybojovali tretiu výhru za sebou, Anthony Cirelli k nej prispel gólom a dvomi asistenciami.