Za chrbát mu prenikol jediný puk. Halák vychytal víťazstvo Vancouvru

Hokejisti Vancouveru zdolali v noci na pondelok v prípravnom stretnutí pred štartom novej sezóny NHL Winnipeg 3:2

04.10.2021 06:58 , aktualizované: 08:17
jaroslav halák Foto:
Jaroslav Halák v zápase s Winnipegom.

Slovenský brankár Jaroslav Halák chytal za domácich Canucks prvé dve tretiny, inkasoval jeden gól z desiatich striel.

Pred tretou tretinou ho vystriedal Michael DiPietro, ktorý vykryl sedem z ôsmich striel.

V ďalšom prípravnom zápase domáci Pittsburgh zvíťazil nad Detroitom 5:1.

Prípravné zápasy NHL:
Pittsburgh – Detroit 5:1, Vancouver – Winnipeg 3:2 /HALÁK za domácich do 41. min, vykryl 9 z 10 striel/, Dallas – Arizona 6:3

Štvorica Slovákov skončila v kempoch

Slovenskí hokejisti Adam Ružička, Martin Pošpíšil, Maxim Čajkovič a Adam Húska už nepokračujú v prípravných kempoch svojich tímov pred nadchádzajúcou sezónou NHL.

Vedenie klubu Calgary Flames v nedeľu zúžilo káder o desať hráčov, pričom v kempe skončili aj slovenskí útočníci Ružička a Pospíšil.

Obaja putujú do farmárskeho tímu Stockton Heat do nižšej zámorskej súťaže AHL, kde začnú nový súťažný ročník. Zhodne odohrali počas prípravy „plameňov“ tri prípravné zápasy, Pospíšil v nich získal jednu asistenciu, Ružička nebodoval.

Klub New York Rangers poslal do rezervného tímu Hartford Wolf Pack brankára Adama Húsku. Ten počas prípravy dostal šancu v dvoch zápasoch, v ktorých vykryl 18 z 22 striel.

Sitom v kádri majstrovskej Tampy neprešiel Čajkovič, ktorého „blesky“ poslali z kempu na farmu Syracuse Crunch (AHL). Slovenský krídelník odohral jeden prípravný zápas, v ktorom si pripísal asistenciu. Informácie priniesol web sportsforecas­ter.com.

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Winnipeg Jets #Vancouver Canucks