Islanders s Pánikom uspeli, Chára nehral. Edmonton deklasoval Seattle

Hokejisti New York Islanders zvíťazili v prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL na ľade Philadelphie 3:2 po predĺžení.

29.09.2021 07:51
USA SR šport hokej NHL príprava Islanders Flyers Foto: ,
Útočník New Yorku Islanders Richard Pánik v zápase proti Philadelphii.

V ich drese sa predstavil slovenský útočník Richard Pánik, nebodoval, zapísal si jednu strelu a dva hity a na ľade strávil vyše 16 minút. Zdeno Chára v drese Islanders opäť nenastúpil.

Vo Wells Fargo Center si duel na tribúnach pozrelo 12 600 divákov.

Carolina zdolala Tampu Bay 3:1, v drese obhajcu Stanleyho pohára nehrali Slováci Erik Černák a Maxim Čajkovič.

V príprave bol prvýkrát v akcii Connor McDavid a na výkone Edmontonu to bolo cítiť. K domácemu víťazstvu 6:0 nad nováčikom zo Seattlu prispel kapitán Oilers gólom a dvoma asistenciami.

Brankári Mike Smith a Mikko Koskinen si pripísali mini shutouty za 18, resp. 16 zákrokov. Každý z nich odchytal polovicu zápasu.

V ďalších zápasoch Los Angeles zvíťazilo v San Jose 4:3, NY Rangers zdolali Boston 3:2, Vegas Golden Knights zvíťazili nad Coloradom 4:3 a Columbus prehral s Buffalom 4:5 po nájazdoch.

Výsledky: Carolina – Tampa Bay 3:1, Columbus – Buffalo 4:5 pp a sn, Philadelphia – New York Islanders 2:3 pp, New York Rangers – Boston 3:2, Edmonton – Seattle 6:0, San Jose – Los Angeles 3:4, Vegas – Colorado 4:3

Zdeno Chára Čítajte viac Pozor, už strieľa! Keď Chára napriahol, išlo vraj o život
Viac na túto tému: #Richard Pánik #Zdeno Chára #Edmonton Oilers