Dve výhry od titulu. Tampa je vo finále naďalej stopercentná

Hokejisti Tampy Bay Lightning vedú vo finále play off NHL nad Montrealom Canadiens už 2:0 na zápasy.

01.07.2021 06:06
Stanley Cup Hockey černák nhl Foto: ,
Erik Černák (81) sa teší z gólu Tampy v spoločnosti dvojice Ondřej Palát, Nikita Kučerov.

Obhajca Stanleyho pohára zvíťazil v druhom finálovom zápase v noci na štvrtok na domácom ľade 3:1.

Slovenský obranca Erik Černák v drese víťazov odohral vyše 20 minút a pripísal si dva plusové body. Jeho krajan Tomáš Tatar v tíme Canadiens opäť chýbal na súpiske.

Víťazný gól strelil Blake Coleman 1,1 sekundy pred koncom druhej tretiny, keď po úniku s Barclayom Goodrowom dostal „blesky“ do vedenia 2:1.

Skóre uzavrel v 56. minúte Ondřej Palát, ktorý potrestal veľkú chybu Joela Edmundsona. Domáci brankár Andrej Vasilevskij zlikvidoval 42 striel Montrealu, ktorý v prvom zápase prehral 1:5.

„Niet pochýb o tom, že len vďaka nemu sme sa držali v hre o víťazstvo,“ chválil brankára podľa tsn.ca Coleman. Tampa vyslala na bránku Careyho Pricea len 23 striel, o 20 menej ako súper.

„Vyhrali sme so šťastím. Canadiens hrali oveľa lepšie ako v prvom zápase. Som rád, že chlapci odolali tlaku a zvládli tento zápas. Bude to ešte ťažké,“ povedal podľa nhl.com tréner obhajcu Stanley Cupu Jon Cooper.

Ako uviedol oficiálny web NHL, mužstvo, ktoré vo finále viedlo 2:0 na zápasy vyhralo titul 46-krát a len 5-krát neuspelo.

Černák, ktorý v prvom zápase otvoril skóre finále, bol opäť veľmi aktívny.

Brankára Careyho Pricea ohrozil dvomi strelami a zaznamenal až päť hitov, so spoluhráčom Anthonom Cirellim, autorom úvodného gólu, to bolo najviac spomedzi všetkých korčuliarov.

Slovenský obranca dostával opäť veľa priestoru v oslabeniach, s časom 2:27 minúty bol najvyťaženejším z tímu.

V závere prvej tretiny si odsedel dve trestné minúty, keď po menšej šarvátke s Paulom Byronom dostal dve minúty za krošček a útočník Montrealu išiel na trestnú lavicu za seknutie.

Tampa nastúpila bez zraneného krídelníka Alexa Killorna, ktorý nedohral prvý zápas.

V druhej formácii ho nahradil Tyler Johnson, na jeho mieste vo štvrtom útoku dostal šancu Mathieu Joseph, ktorý nastúpil prvýkrát od 20. mája.

Erik Černák Čítajte viac Veľké finále otvoril Černákov gól. Tampa sfúkla Montreal

Do zostavy Canadiens sa vrátil Joel Armia, väčšiu časť druhej tretiny po strete s Michailom Sergačovom a náraze na zadný mantinel vynechal Artturi Lehtonen. Na ľad sa vrátil v poslednej dvadsaťminútovke.

Séria sa teraz presúva do Montrealu, zápas číslo tri je na programe v noci na sobotu o 2.00 SELČ.

Finále play off NHL – druhý zápas

TAMPA BAY LIGHTNING – MONTREAL CANADIENS 3:1 (1:0, 1:1, 3:0) – stav série: 2:0
Góly: 27. Cirelli (Johnson, Rutta), 40. Coleman (Goodrow, McDonagh), 56. Palát – 31. Suzuki. Rozhodovali: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Cirelli (TB) a Perry (MTL) na 10 min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 23:43, 17.166 divákov.
Tampa Bay: Vasilevskij – Rutta, Hedman, ČERNÁK, McDonagh, Savard, Sergačov – Kučerov, Point, Palát – Stamkos, Cirelli, Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – Joseph, Colton, Maroon. Tréner: J. Cooper.
Montreal: Price – Weber, Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, Gustafsson – Gallagher, Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – Anderson, Kotkaniemi, Byron – Perry, Staal, Armia. Tréner: L. Richardson

Viac na túto tému: #finále #NHL #Tampa Bay #Erik Černák