Janmarkov hetrik v siedmom zápase poslal Vegas do 2. kola play off

Hokejisti Vegas Golden Knights postúpili do 2. kola play off NHL. V rozhodujúcom siedmom dueli semifinále Západnej divízie zdolali doma Minnesotu Wild 6:2, keď sa prvým kariérnym hetrikom v zámorskej profilige blysol švédsky útočník Mattias Janmark.

29.05.2021 07:16
USA NHL Šport Golden Knights Wild Hokej tuch Foto: ,
Momentka zo zápasu Minnesota Wild - Vegas Golden Knights.

Golden Knights hostili siedmy zápas série play off premiérovo v histórii klubu. Ďalšie ich góly pridali Nic Hague, Max Pacioretty a Zach Whitecloud.

Hostia dvakrát zmazali jednogólové manko, ale Pacioretty vo svojom prvom dueli od 1. mája upravil v 28. minúte na 3:2 a jeho tím už náskok z rúk nepustil. Janmark zavŕšil svoj trojgólový večer zásahom do prázdnej bránky v 57. minúte.

Vegas sa v divíznom finále stretne s Coloradom Avalanche, prvé stretnutie je na programe v nedeľu v Denveri.

Brankár Marc-Andre Fleury nastúpil ôsmykrát v kariére na siedmy zápas série play off a k triumfu prispel 19 zákrokmi.

Vo vyraďovačke si tak pripísal už svoje 85 víťazstvo, v historickej tabuľke mu iba tri chýbajú na v poradí štvrtého Billyho Smitha i piateho Eda Belfoura. Na čele je suverénne Patrick Roy so 151 víťazstvami v play off.

Triumf Vegas videlo priamo na štadióne 12.156 divákov. Domáci kouč Peter DeBoer si celkovú bilanciu v rozhodujúcich 7. zápasoch play off vylepšil na 6–0. Po dve asistencie si v drese víťazov pripísali Shea Theodore a Chandler Stephenson.

Za Minnesotu skórovali Kirill Kaprizov a Zach Parise, brankár Cam Talbot zaznamenal 29 úspešných zákrokov.