Rask vybuchol, Halák ratoval. Bostonu to na body nestačilo

Hokejisti Calgary zdolali v piatkovom domácom zápase NHL Montreal 4:2. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral v drese hostí 16:29 minúty a mal mínusový bod.

24.04.2021 06:56 , aktualizované: 08:39
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák a jeho jeden zo zázračných zákrokov.

Canadiens prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov. Pod triumf Flames sa najvýraznejšie podpísal Sean Monahan, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie.

Do bránky Bostonu sa dostal aj Jaroslav Halák, keď v 52. minúte stretnutia s Buffalom vystriedal Tuukku Raska, hoci inkasoval iba raz, „medvedi“ prehrali 4:6. Po Halákovom príchode na ľad strelil Boston tri góly v priebehu piatich minút a skorigoval na 4:5.

Posledné slovo mali domáce „šable“, 42 sekúnd pred klaksónom skompletizoval do prázdnej bránky hetrik Sam Reinhart.Buffalo zdolalo Bruins po dvoch prehrách v predchádzajúcich dvoch vzájomných dueloch.

„Prehrávali sme súboje o puk. Niektoré naše útočné výpady vyzerali skutočne dobre, inokedy sme pri nich rýchlo strácali puk a prepadali vzadu. Celkovo náš výkon nemohol stačiť na víťazstvo,“ hodnotil hru svojich zverencov tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Ten dal na začiatku tretej tretiny šancu medzi žŕdkami Halákovi, ktorý bol predtým dva týždne na covidovej listine. Do bránky sa dostal prvýkrát od 3. apríla, zlikvidoval štyri z piatich striel.

"Jaro dnes dostal trochu práce, predtým dlhý čas nechytal. Bolo na to viacero dôvodov. V prvom rade si myslím, že chalani dnes Tuukkovi pred bránkou veľmi nepomohli.

Snažili sme sa nakopnúť mužstvo výmenou, dodať mu iskru a zároveň sme chceli Jara vidieť chytať po dlhšej dobe naživo," dodal Cassidy pre klubový web. Bruins chýbal elitný center Patrice Bergeron, ktorého vyradilo zranenie v dolnej časti tela.

NHL – výsledky:
Buffalo – Boston 6:4, New York Rangers – Philadelphia 4:1, Chicago – Nashville 1:3, Calgary – Montreal 4:2, Los Angeles – Minnesota 2:4

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Jaroslav Halák #Boston Bruins