Navždy náš kapitán! Boston si uctil Cháru, potom ho súper zdemoloval

Zdeno Chára sa znovu vrátil do Bostonu. Slovenská hokejová legenda zavítala do arény, kde roky navštevovala domácu šatňu, v noci z nedele na pondelok v drese Washingtonu Capitals.

12.04.2021 06:31 , aktualizované: 06:49
Zdeno Chára Foto: ,
Zdeno Chára.
debata (6)

Domáci si pre hráča, ktorý odohral v ich farbách štrnásť sezón a nosil kapitánske céčko, opäť pripravili prekvapenie.

Najvyššiemu hokejistovi v NHL pustili spomienkové video. Na ňom zobrazili viacero momentov Chárovej kariéry.

Už 44-ročný obranca vykorčuľoval na ľad a užil si potlesk fanúšikov, ktorých pozdravil zamávaním. Niektorí z nich sa na svojho miláčika pripravili.

„Ďakujeme. Navždy budeš náš kapitán,“ odkazovali mu na transparentoch.

Slovenský reprezentant si počas dojímavých momentov musel zopárkrát odfúknuť. Poklepal o ľad hokejkou, rovnako reagovali jeho súčasní aj bývalí spoluhráči.

Po zápase mal podstatne väčší dôvod na spokojnosť Chára ako priaznivci v žlto-čiernych dresoch. Hostia totiž zdemolovali svojho súpera 8:1.

Chára odohral viac ako 17 minút, do bodových štatistík sa nezapísal. Zaznamenal jeden hit.

Zostrih zo zápasu Boston - Washington.

Studenič debutoval

Debut v NHL si odkrútil ďalší Slovák Marián Studenič. Proti Pittsburghu odohral na pravom krídle tretej formácie New Jersey vyše desať minút, počas ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a dve strely.

„Pracoval som tvrdo celý život, aby som sa dostal do tohto bodu a aby sa môj sen stal skutočnosťou. Som z toho veľmi nadšený. Čakal som na to celý život,“ povedal vo videu na oficiálnej stránke klubu.

Jeho tím prehral 2:5, v drese Penguins sa zaskvel hetrikom Jake Guentzel.

Dvadsaťdvaročný Studenič nastupoval v tejto sezóne v zámorí v AHL za Binghamton Devils a v 15 zápasoch nazbieral šesť bodov za dva góly a štyri asistencie.

Slovenský krídelník odštartoval aktuálnu sezónu na hosťovaní v Slovane Bratislava.

Zostrih zo zápasu New Jersey - Pittsburgh.

Buffalo zvíťazilo na ľade Philadelphie 5:3, v riadnom hracom čase uspeli Sabres v tejto sezóne len siedmykrát.

V súboji prehrávali 0:2 aj 2:3, ale v záverečnej päťminútovke tretej tretiny strelili tri góly Jeff Skinner, Rasmus Asplund a Casey Mittelstadt.

Zostrih zo zápasu Philadelphia - Buffalo.

Sekera sa zranil

Dallas v zostave s Andrejom Sekerom prehral v Nashville 2:3 po nájazdoch. Slovenský obranca však zápas nedohral, počas druhej tretiny odstúpil zo zápasu so zranením v dolnej časti tela.

Bližšie informácie o jeho zranení neboli po zápase k dispozícii. Domáci brankár Juuse Saros mal 24 úspešných zákrokov, jediný gól v rozstrele strelil útočník Ryan Johansen.

„Predátori“ zvíťazili už v dvanástom z uplynulých pätnástich zápasov.

„Cítime sa veľmi dobre, bavíme sa hokejom. To je náš recept. Aby sme si tvrdom tréningu užili každý zápas,“ povedal Johansen.

Fakty z NHL

PHILADELPHIA FLYERS – BUFFALO SABRES 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Góly: 12. Lindblom (Gostisbehere, Aube-Kubel), 15. Farabee (Patrick, Couturier), 44. Gostisbehere (Farabee, Myers) – 24. Reinhart (Skinner), 25. Ruotsalainen (Cozens), 57. Skinner (Olofsson, Bryson), 58. Asplund (Bryson), 60. Mittelstadt (Okposo, Sheahan).
Brankári: Hart – Ullmark, strely na bránku: 43:31.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – ARIZONA COYOTES 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 51. Nosek (Marchessault).
Brankári: Fleury – Hill, strely na bránku: 29:14.

ANAHEIM DUCKS – COLORADO AVALANCHE 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 53. Drysdale (Terry, Carrick) – 8. Burakovsky (Ničuškin), 27. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 55. Graves (Jost, Landeskog), 57. MacKinnon (Makar, Landeskog).
Brankári: Gibson – Johansson, strely na bránku: 25:37.

BOSTON BRUINS – WASHINGTON CAPITALS 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Góly: 43. Smith (DeBrusk, Coyle) – 8. Oshie (Bäckström, Kuznecov), 8. Eller (Hagelin, Hathaway), 10. Sheary (Orlov, Sprong), 25. Sheary (Wilson, Vrána), 37. Dowd (Hagelin), 39. Wilson (Ovečkin, Schultz), 51. Oshie (Bäckström), 54. Eller (Oshie, Dillon).
Brankári: Vladař – Vaněček, strely na bránku: 35:33.

NEW JERSEY DEVILS – PITTSBURGH PENGUINS 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 18. Wood (Vatanen, Bratt), 48. Subban – 3. Sceviour (Blueger, Pettersson), 6. Sceviour (Matheson, Ceci), 40. Rust (Dumoulin, Letang), 42. Guentzel (Rust, McCann), 59. Guentzel (Crosby, Matheson).
Brankári: Blackwood – Jarry, strely na bránku: 30:24.

NEW YORK ISLANDERS – NEW YORK RANGERS 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)
Góly: 2. Palmieri (Nelson, Bailey), 20. Pageau (Eberle, Barzal), 62. Pulock (Barzal) – 31. Hájek (Kakko, Chytil), 33. Smith (Zibanejad, Kravcov).
Brankári: Sorokin – Šesťorkin, strely na bránku: 32:26.

NASHVILLE PREDATORS – DALLAS STARS 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 11. Ellis (Kunin), 23. Trenin (Sissons), rozh. nájazd Johansen – 5. Hintz (Klingberg), 39. Oleksiak (Hintz).
Brankári: Saros – Chudobin, strely na bránku: 20:26.