Chára čelil bývalým spoluhráčom, Ovečkin s ďalším míľnikom. Tatar bodoval

Hokejisti Washingtonu prehrali v zápase NHL na domácom ľade s Bostonom 2:4. Slovenský obranca Capitals Zdeno Chára odohral 16 minút, proti bývalému klubu si pripísal mínusový bod, dve strely na bránku, dva hity a jednu zblokovanú strelu.

09.04.2021 05:59 , aktualizované: 10:41
Zdeno Chára, Alexander Ovečkin Foto: ,
Zdeno Chára s kapitánom Washingtonu Alexandrom Ovečkinom na archívnej snímke.

Alexander Ovečkin strelil 266. gól v presilovke, čím prekonal zápis Bretta Hulla na druhom mieste historickej tabuľky. Líder Dave Andreychuk nastrieľal počas kariéry v početnej výhode 274 gólov.

Pre ruského útočníka to bol 20. gól v sezóne. Túto métu pokoril v každej zo svojich 16 sezón v profilige.

V bránke Bruins chytal nováčik Jeremy Swayman a pripísal si druhé víťazstvo za sebou. Potreboval k nemu 31 úspešných zákrokov.

Boston nemá k dispozícii zraneného Tuukku Raska ani Slováka Jaroslava Haláka, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. V bránke „medveďov“ ich zatiaľ nahrádza aj Čech Daniel Vladař.

„Užívam si každú sekundu hry a bude si to užívať, pokiaľ to pôjde. Som súčasť skvelého tímu,“ uviedol Swayman.

Rovnakým výsledkom 2:4 padol s Winnipegom vo vlastnej aréne aj Montreal, v ktorého drese Tomáš Tatar zaznamenal prihrávku na úvodný gól Canadiens, plusku, dve strely na bránku a dva bodyčeky. Odohral 15:41 min. Pre slovenského útočníka ide o sedemnástu asistenciu v tejto sezóne.

Brankár „tryskáčov“ Connor Hellebuyck predviedol 36 úspešných zákrokov, hostí poslal do vedenia už po 18 sekundách hry Josh Morrissey.

„Máme dva body, je to paráda. Montreal hral tvrdo, ale to sme čakali. Zvládli sme to a som rád,“ uviedol Morrissey pre portál nhl.com. Winnipegu chýbal útočník Blake Wheeler, na zápas necestoval pre otras mozgu, ktorý utrpel v pondelkovom stretnutí s Ottawou po faule Bradyho Tkachuka.

Najlepší brankári NHL Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
1. Andrej Vasilevskij (Tampa Bay): 204 bodov.

Brankár Canadiens Carey Price vynechal druhý súboj pre zranenie v dolnej časti tela a nebude k dispozícii ani v sobotu.

Po siedmich zápasoch po pauze zavinenej zranením sa vrátil na ľad obranca Erik Černák, pri víťazstve Tampy nad Columbusom 6:4 odohral vyše 22 minút. Zaznamenal mínusku a dva bodyčeky. Kapitán Lighting Steven Stamkos sa strelecky presadil v prvej tretine, ale v tretej nedohral pre zranenie.

O Stamkosovom stave nechcel tréner „bleskov“ Jon Cooper informovať hneď po zápase: „Počkajte si do zajtra.“

Na triumfe hostí sa výrazne podieľal útočník Yanni Gourde, ktorý zaznamenal štyri asistencie.

Dallas s Andrejom Sekerom uspel v Chicago vysoko 5:1. Slovenský obranca odohral 17:05 min, zápas skončil s jednou mínuskou a štyrmi bodyčekmi.

Jeho spoluhráč Roope Hintz strelil gól a mal tri asistencie. Na striedačke Stars už stál tréner Rick Bowness, ktorý ju vo štvrtok musel opustiť počas prvej tretiny, pretože mal pozitívny test na koronavírus. Bolo to však spôsobené očkovaním, ktoré predtým Bowness absolvoval.

„Museli sme urobiť nejaké zmeny po prvej tretine, potom to už bolo dobré. Podržal nás aj brankár Anton Chudobin,“ uviedol tréner Dallasu.

Český útočník Pavel Zacha strelil dva góly v presilových hrách a jeho tím New Jersey Devils aj vďaka nim zvíťazil v Buffale 6:3. Darilo sa aj Jackovi Hughesovi, Jegorovi Šarangovičovi a Jannemu Kuokkanenovi, všetci zaznamenali gól a dve asistencie.

Brankár „diablov“ Aaron Dell mal 24 zákrokov a zaznamenal svoje prvé víťazstvo v sezóne. Dell je štvrtý brankár Devils, ktorý v tejto sezóne vyhral zápas, okrem neho to dokázali Mackenzie Blackwood, Eric Comrie a Scott Wedgewood.

Je to po prvý raz od sezóny 1991/1992, čo malo New Jersey najmenej štyroch brankárov, ktorí si pripísali aspoň jeden triumf v ročníku. Pred 30 rokmi sa o to pričinili Craig Billington, Martin Brodeur, Chad Erickson a Chris Terreri.

New York Islanders zvíťazil po nájazdovom rozstrele nad Philadelphiou 3:2, za domácich debutovali čerstvé posily Kyle Palmieri a Travis Zajac. Obaja prišli k „ostrovanom“ v stredu rámci výmeny z New Jersey.

Skvelý zápas odohral útočník Nashvillu Viktor Arvidsson. V deň svojich 28. narodenín zaznamenal hetrik a aj vďaka nemu zvíťazili „predátori“ na ľade Detroitu hladko 7:1. Pre 28-ročného švédskeho krídelníka to bol tretí hetrik v kariére. „Celkom pekný narodeninový darček,“ usmieval sa Arvidsson po zápase.

Edmonton zvíťazil nad Ottawou 3:1 a v deviatom vzájomnom zápase v tejto sezóne si pripísal deviate víťazstvo. „Keď sa nad tým zamyslíte, je to pôsobivé. Vždy keď sme s nimi hrali, tak sme jednoducho boli lepší,“ uviedol brankár Oilers Mike Smith.

Alex Nedeljkovic z Caroliny mal 24 úspešných zákrokov v zápase proti Floride (3:0) a za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu „panterov“. Bol to jeho tretí shutout v sezóne.

Pittsburgh triumfoval v New Yorku nad domácimi Rangers 5:2. Brankár „tučniakov“ Tristan Jarry zneškodnil v závere druhej tretiny trestné strieľanie Chrisa Kreidera, celkovo si pripísal 22 úspešných zákrokov.

„Tristan nás v tomto zápase podržal. A to nepremenené trestné strieľanie bolo kľúčovým v celom zápase,“ vyhlásil tréner Pittsburghu Mike Sullivan. Kapitán Penguins Sidney Crosby odstúpil zo zápasu počas druhej tretiny pre problém s výstrojom, v tretej tretine sa však vrátil na ľad.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES – NEW JERSEY DEVILS 3:6 (1:3, 2:0, 0:3)
Góly: 1. Olofsson (Jokiharju, Okposo), 32. Thompson (Montour, Miller), 39. Skinner (Reinhart, Dahlin) – 3. Zacha (Smith, Bratt), 4. Zacha (Smith, Bratt), 17. Hughes (Kuokkanen, Šarangovič), 49. Boqvist (McLeod), 59. Šarangovič (Hughes, Kuokkanen), 60. Kuokkanen (Šarangovič, Hughes). Brankári: Ullmark – Dell, strely na bránku: 27:38.

NEW YORK ISLANDERS – PHILADELPHIA FLYERS 3:2 pp a sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 7. Nelson (Pulock, Beauvillier), 8. Eberle (Komarov), rozh. nájazd Nelson – 14. Aube-Kubel, 24. Voráček (Giroux, Konecny). Brankári: Sorokin – Hart, strely na bránku: 23:27.

NEW YORK RANGERS – PITTSBURGH PENGUINS 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 23. Blackwell (Bučnevič, Kakko), 54. Rooney (Fox, Bučnevič) – 7. Zohorna (Pettersson, Letang), 24. Letang (Guentzel, Dumoulin), 32. Rodrigues (Zohorna, Zucker), 51. Zucker (Rodrigues, Ceci), 59. Jankowski (Aston-Reese). Brankári: Šesťorkin – Jarry, strely na bránku: 24:32.

WASHINGTON CAPITALS – BOSTON BRUINS 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 31. Ovečkin (Carlson, Oshie), 31. Oshie (Carlson, Bäckström) – 1. Lauzon (Marchand, Smith), 17. Blidh, 25. Marchand, 57. Smith (Coyle, Zbořil). Brankári: Samsonov – Swayman, strely na bránku: 33:32.

CAROLINA HURRICANES – FLORIDA PANTHERS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Aho (Trocheck, Švečnikov), 27. Trocheck (Nečas, Skjei), 60. Nečas (Niederreiter). Brankári: Nedeljkovic – Driedger, strely na bránku: 22:24.

COLUMBUS BLUE JACKETS – TAMPA BAY LIGHTNING 4:6 (1:4, 1:2, 2:0)
Góly: 18. Del Zotto (Roslovic, Merzlikins), 38. Roslovic (Grigorenko, Atkinson), 51. Werenski (Texier, Roslovic), 60. Domi (Bjorkstrand, Kukan) – 1. Coleman (Gourde, Goodrow), 5. Stamkos (Hedman, Palát), 6. Goodrow (Gourde, Sergačov), 20. McDonagh (Gourde, Coleman), 25. Colton (Johnson, Maroon), 39. McDonagh (Gourde, Goodrow). Brankári: Korpisalo (6. Merzlikinš) – Vasilevskij, strely na bránku: 36:30.

OTTAWA SENATORS – EDMONTON OILERS 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Brown (Tierney, Reilly) – 31. Yamamoto (McDavid, Barrie), 53. Shore (Jones, Khaira), 60. Puljujärvi. Brankári: Forsberg – Smith, strely na bránku: 40:23.

MONTREAL CANADIENS – WINNIPEG JETS 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Danault (Tatar, Kotkaniemi), 36. Byron (Petry, Kotkaniemi) – 1. Morrissey (Perreault, Appleton), 9. Lewis (Pionk, Forbort), 14. Ehlers (Connor, Stanley), 60. Copp (Connor, Scheifele). Brankári: Allen – Hellebuyck, strely na bránku: 38:27.

DETROIT RED WINGS – NASHVILLE PREDATORS 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)
Góly: 22. Helm (Stecher, Erne) – 23. Arvidsson (Cousins), 27. Haula (Grimaldi), 37. Cousins (Sissons), 48. Granlund, 50. Arvidsson (Lewington), 52. Arvidsson (z trestného strieľania), 56. Trenin (Sissons, Harpur). Brankári: Bernier – Saros, strely na bránku: 26:32.

CHICAGO BLACKHAWKS – DALLAS STARS 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Góly: 15. Kubalík (Hinostroza, Kurashev) – 10. Hintz (Benn, Pavelski), 22. Robertson (Hintz, Lindell), 35. Heiskanen (Benn, Hintz), 36. Comeau (Cogliano), 41. Comeau (Hintz). Brankári: Lankinen – Chudobin, strely na bránku: 39:34.

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Washington Capitals