Buffalo smeruje za historickým rekordom. Prehralo ďalší zápas

Hokejisti Buffala Sabres prehrali v zámorskej NHL osemnásty zápas za sebou. V domácom dueli s Philadelphiou viedli po dvoch tretinách o tri góly, napriek tomu podľahli súperovi 3:4 po predĺžení.

30.03.2021 07:42
Flyers Sabres Hockey NHL Foto: ,
Brankár Buffala Sabres Linus Ullmark (35) zasahuje pred hráčom Philadelphie Flyers Travisom Konecnym (11).

Philadelphia vyrovnala 89 sekúnd pred treťou sirénou na 3:3 pri hre bez brankára zásluhou Seana Couturiera a o triumfe hostí potom v predĺžení rozhodol Ivan Provorov.

Séria Buffala bez víťazstva je už štrnásta najhoršia v histórii súťaže, 18-krát za sebou naposledy neuspel Pittsburgh v sezóne 2003/2004. Negatívny rekord 30 duelov bez výhry drží Winnipeg zo sezóny 1980/1981.

„Ak mám byť úprimný, som veľmi nahnevaný. Vedieme 3:0, mali sme na dosah dva body a nezvládli sme to. Je mi to trápne. Neviem, čo sa stalo v tretej tretine, ale toto je neprijateľné,“ povedal pre nhl.com obranca Sabres Brandon Montour.

Edmonton uspel na ľade Toronta 3:2 po predĺžení, keď sa v 17. sekunde nadstavenia strelecky presadil Darnell Nurse po prihrávke najproduktívnej­šieho hráča súťaže Connora McDavida. Ten bodoval v jedenástom stretnutí za sebou.

„Vieme, čoho sme schopní a vedeli sme, že môžeme v Toronte zvíťaziť. Náš brankár Smith bol neuveriteľný, tak ako aj v zápasoch predtým. Mal skvelé zákroky najmä v predĺžení,“ povedal Nurse.

Mark Scheifele prispel dvoma gólmi a asistenciou k výhre Winnipegu na ľade Calgary 5:1. Brankár „tryskáčov“ Connor Hellebuyck mal 29 úspešných zákrokov a po zápase konštatoval:

„V tejto divízii je veľa dobrých tímov a je to veľmi tesné. Ak budeme pokračovať vo víťazných sériách, dostane nás to na vrchol. To je náš cieľ.“

Aj nemecký brankár Philipp Grubauer má za sebou skvelý zápas, zaznamenal 100. kariérne víťazstvo, trinástimi zákrokmi pomohol Coloradu zdolať Anaheim 5:2.

„Keď sme urobili chybu, potrebovali sme jeho pomoc a on nás zachránil. A toto robí celú sezónu. Vždy ak to potrebujeme, predvedie kľúčový zákrok,“ pochválil Grubauera tréner Jared Bednar. „Lavíny“ bodovali v jedenástich dueloch za sebou, Cale Makar mal tri asistencie.

Pittsburgh zdolal New York Islanders 2:1, prvý presilovkový gól v profiligovej kariére strelil Anthony Angello a víťazný pridal Jared McCann. V bránke „tučniakov“ sa od začiatku zápasu predstavil Tristan Jarry, ale v prvej tretine sa zranil a vystriedal ho Casey DeSmith.

Náhradník neľahkú úlohu zvládol, k triumfu pomohol 19 úspešnými zákrokmi. „Nebolo to ľahké, ale s prvým zákrokom som získal potrebnú istotu, Som rád, že som chalanom pomohol,“ povedal DeSmith.

Švédsky obranca Erik Karlsson zaznamenal dva góly a pridal rozhodujúci nájazd v ôsmej sérii, ktorým zariadil víťazstvo San Jose nad Minnesotou 4:3.

Útočník Sharks Patrick Marleau nastúpil na 1757. zápas v kariére, čím sa na druhom mieste histórie osamostatnil od Marka Messiera. Na lídra Gordieho Howea stráca už iba desať zápasov.

Útočník Jonathan Marchessault z Vegas zaznamenal dve asistencie a výraznou mierou sa podieľal na triumfe svojho tímu 4:1 nad Los Angeles.

Po zápase pochválil brankára Robina Lehnera: „Neboli sme až tak dôslední v obrane, ale Lehner bol pre nás obrovskou oporou. Držal nás v hre.“

NHL

TORONTO MAPLE LEAFS – EDMONTON OILERS 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 8. Marner (Hyman, Holl), 12. Matthews (Marner, Holl) – 7. Archibald (Russell, Khaira), 42. Turris (Larsson, Nugent-Hopkins), 61. Nurse (McDavid, Draisaitl). Brankári: Hutchinson – Smith, strely na bránku: 31:23.

PITTSBURGH PENGUINS – NEW YORK ISLANDERS 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Angello (Marino, Matheson), 19. McCann (Marino, Matheson) – 30. Martin (Barzal, Leddy). Brankári: Jarry (21. DeSmith) – Varlamov, strely na bránku: 22:25.

BUFFALO SABRES – PHILADELPHIA FLYERS 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3 – 0:1)
Góly: 18. Jokiharju (Lazar, Okposo), 23. Eakin (Rieder, Sheahan), 33. Montour (Thompson, Hall) – 42. Hayes (Sanheim), 51. Giroux (Couturier, Voráček), 59. Couturier (Provorov, Giroux), 61. Provorov (Konecny, Giroux). Brankári: Ullmark – Elliott, strely na bránku: 32:36.

COLORADO AVALANCHE – ANAHEIM DUCKS 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 3. Rantanen (MacKinnon), 24. Jost (Graves, Ničuškin), 37. Landeskog (Makar, MacKinnon), 48. Compher (O'Connor, Makar), 50. Ničuškin (Makar, Donskoi) – 10. Heinen (Comtois, Hutton), 44. Terry. Brankári: Grubauer – Miller, strely na bránku: 48:15.

CALGARY FLAMES – WINNIPEG JETS 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 3. Lindholm (Gaudreau, Tkachuk) – 17. Thompson (DeMelo, Lewis), 19. Scheifele (Connor, Ehlers), 24. Scheifele (Ehlers, Connor), 35. Copp (Scheifele, Ehlers), 42. Dubois (Wheeler, Šťastný). Brankári: Markström (41. Rittich) – Hellebuyck, strely na bránku: 30:29.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – LOS ANGELES KINGS 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly: 25. Smith (Marchessault, Stone), 37. Nosek (Whitecloud, Carrier), 38. Hague (Marchessault, Karlsson), 53. Martinez (Kolesar, Theodore) – 1. Roy (Vilardi, Carter). Brankári: Lehner – Quick, strely na bránku: 24:25.

SAN JOSE SHARKS – MINNESOTA WILD 4:3 pp a sn (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 17. Šimek (Donato, Leonard), 36. Karlsson (Kane), 45. Karlsson (Donato, Gambrell), rozh. nájazd Karlsson – 13. Johansson (Fiala, Hartman), 19. Bonino (Eriksson Ek, Greenway), 50. Fiala (Dumba, Johansson). Brankári: Jones – Talbot, strely na bránku: 39:25.