Sekera asistoval, zbieral plusky. Z víťazstva sa však netešil

Slovenský hokejista Andrej Sekera bodoval v noci na nedeľu v NHL.

28.03.2021 07:12
Dallas Stars Foto: ,
Radosť hráčov Dallasu z jedného z gólov v zápase s Floridou.

Obranca Dallasu Stars si pripísal jednu asistenciu, jeho tím však na vlastnom ľade podľahol Floride 3:4 po predĺžení. Sekera odohral 12:45 minúty a mal aj dva plusové body.

Boston zvíťazil nad Buffalom Sabres 3:2. Víťazný gól strelil v 57. minúte Craig Smith. Slovenský brankár v drese „medveďov“ Jaroslav Halák sa do hry nedostal.

Buffalo viedlo 1:0 i 2:1, no v treťom dejstve o náskok prišlo. Jeho kríza pokračuje, prehralo už sedemnásty zápas v sérii, čo je najviac v NHL od sezóny 2005/2006, keď zaviedli samostatné nájazdy.

Sabres nevyhrali od 24. februára, keď zdolali New Jersey, odvtedy majú bilanciu 0–15–2 a so 16 bodmi sú najhorší tím NHL.

Hráči Philadelphie Flyers zvíťazili na domácom ľade nad New Yorkom Rangers 2:1 a ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

„Jazdci“ naopak prišli o šnúru troch víťazstiev. O triumfe Flyers rozhodol v 56. minúte dvadsaťpäťročný obranca Samuel Morin svojím prvým gólom v NHL.

Detroit po troch prehrách zabral naplno, doma zdolal Columbus 3:1. Hráči Vegas uspeli na ľade Colorada 3:2 po predĺžení, vítazný gól zaznamenal Max Pacioretty.

NHL – výsledky:
Philadelphia – New York Rangers 2:1, Boston – Buffalo 3:2, Detroit – Columbus 3:1, Colorado – Vegas 2:3 pp, Carolina – Tampa Bay 4:3, Pittsburgh – New York Islanders 6:3, Toronto – Edmonton 4:3 pp, Dallas – Florida 3:4 pp, Chicago – Nashville 1:3, Arizona – San Jose 4:0, Calgary – Winnipeg 4:2

Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #Boston Bruins #Andrej Sekera #Dallas Stars