Tatar rozbehol gólový protiútok. Philadelphia má hanbu na tri zimy

Švédsky hokejista Mika Zibanejad zažiaril v NHL šiestimi kanadskými bodmi za tri góly a rovnaký počet asistencií, ktorými prispel k triumfu New Yoru Rangers nad Philadelphiou 9:0.

18.03.2021 06:55 , aktualizované: 07:18
Jets Canadiens Hockey Tatar Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Montrealu, s číslom 90 Tomáš Tatar.

Všetky body zaznamenal 27-ročný center „jazdcov“ v druhej tretine, po troch asistenciách strelil v rozpätí 29.-39. minúty čistý hetrik.

Šesť bodov v jednej perióde sa v histórii súťaže podarilo získať iba Bryanovi Trottierovi z New Yorku Islanders v derby proti Rangers, ktoré sa hralo 23. decembra 1978.

Tomáš Tatar v drese Montrealu rozbehol gólový protiútok a pripísal si asistenciu. Montreal však prehral 3:4 po predĺžení s Winnipegom.

Pre 30-ročného slovenského krídelníka to bola dvanásta asistencia a celkovo sedemnásty bod v 28. zápase.

Premiéru v sezóne si odkrútil jeho krajan Tomáš Jurčo, ktorý nastúpil v tretej útočnej formácii Vegas.

Jeho tím prehrával 1:3, napokon však dokázal otočiť na 5:4. Pripísal si štvrtý triumf po sebe a upevnil si prvé miesto v tabuľke Západnej divízie.

Okrem newyorskej Madison Square Garden sa gólové hody konali aj v dueli Calgary – Edmonton, v ktorom „olejári“ triumfovali 7:3 a ukončili trojzápasovú víťaznú sériu súpera.

Štyri asistencie zaznamenal obranca Tyson Barrie, kapitán Connor McDavid sa podieľal na výhre hostí gólom a dvoma prihrávkami, Leon Draisaitl si pripísal tri body za asistencie.

výsledky:
Ottawa – Vancouver 2:3 pp a sn, New York Rangers – Philadelphia 9:0, Winnipeg – Montreal 4:3 pp /za hostí TATAR 0+1/, Calgary – Edmonton 3:7, Los Angeles – St. Louis 4:1, Vegas – San Jose 5:4