Halák dostal nakladačku, Černák je zranený. Chárov spoluhráč dal gól rybičkou

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na piatok strelecky presadil v zámorskej NHL, ani jeho gól však neodvrátil prehru Montrealu na ľade Winnipegu 3:6.

26.02.2021 06:55 , aktualizované: 09:25
Jaroslav Halák Foto: ,
Brankár Bostonu Jaroslav Halák po inkasovanom góle proti New Yorku Islanders.

Canadiens neuspeli pri premiére nového trénera Dominiquea Ducharmea a utrpeli štvrtú prehru za sebou.

Tatar v 38. minúte zvýšil v presilovke na 3:1 pre Montreal, keď zužitkoval prihrávku Jespera Kotkaniemiho.

Pre slovenského krídelníka to bol piaty gól v sezóne, v 18. zápase si pripísal 10. kanadský bod (5+5). „Habs“ však náskok neudržali a inkasovali päť gólov v rade.

V ďalšom stretnutí obhajca titulu Tampa Bay s Erikom Černákom vyhrala nad Carolinou 3:1. Slovenský obranca nedohral zápas pre zranenie v dolnej časti tela.

Černák sa zranil v druhej tretine pri blokovaní súperovej strely, puk ho trafil do nohy a následne s problémami odišiel na striedačku. V zápase stihol odohrať osem a pol minúty.

Tréner Tampy Jon Cooper nemal po zápase bližšie informácie: „Dostal tvrdú ranu. Neviem teraz, čo je s ním, ale bol by to pre nás problém, ak by sme o neho prišli.“

Radosť z víťazstva mali Zdeno Chára a Richard Pánik, ktorých Washington zdolal Pittsburgh 5:2. Zaujal najmä otvárajúci gól T. J. Oshieho, ktorý skóroval v páde.

Dallas s obrancom Andrejom Sekerom nestačil na domácu Floridu, ktorej podľahol 2:3.

Jaroslav Halák dostal šancu v bránke Bostonu, no na zápas na ľade New Yorku Islanders nebude spomínať v dobrom.

Od bývalého tímu inkasoval sedem gólov a Bruins prehrali vysoko 2:7. Halák zneškodnil 30 z 37 striel súpera.

výsledky NHL:
Buffalo – New Jersey 3:4 pp, Ottawa – Calgary 6:1, Columbus – Chicago 0:2, Florida – Dallas 3:2, Tampa Bay – Carolina 3:1, Washington – Pittsburgh 5:2, New York Islanders – Boston 7:2 /HALÁK vykryl 30 z 37 striel domácich/, Detroit – Nashville 5:2, Winnipeg – Montreal 6:3 /TATAR za hostí 1+0/, Vancouver – Edmonton 0:3, San Jose – Vegas – odložené

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Jaroslav Halák #Erik Černák