Slováci sa len prizerali. Tatar z tribúny, Halák zo striedačky

Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Toronta 2:1.

14.02.2021 06:57
Montreal, Toronto Foto: ,
Hokejisti Montrealu si poradili s Torontom. V ich zostave chýbal strelec Tomáš Tatar.

Ukončili tak víťaznú sériu Maple Leafs na počte štyroch duelov. Slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý bol v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom Canadiens zostal len na tribúne ako zdravý náhradník.

V drese domácich si pripísal asistenciu Auston Matthews, ktorý tak natiahol bodovú šnúru už na 12 zápasov. Maple Leafs prehrali v riadnom hracom čase prvýkrát od 20. januára.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Floridy 6:1, slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral vyše 20 minút a zaknihoval jeden plusový bod.

Dallas prehral doma s Carolinou 3:4 po nájazdoch, slovenský obranca domácich Andrej Sekera odohral takmer 17 minút, do kanadského bodovania sa nezapísal.

Boston v bránke bez Jaroslava Haláka prehral na ľade New Yorku Islanders 2:4.

Výsledky:
Winnipeg – Ottawa 1:2, San Jose – Vegas 1:3, Florida – Tampa Bay 1:6, NY Islanders – Boston 4:2, Toronto – Montreal 1:2, Arizona – St. Louis 4:5 pp, Chicago – Columbus 3:2 pp, Dallas – Carolina 3:4 pp a sn, Nashville – Detroit 2:4, Vancouver – Calgary 3:1

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Andrej Sekera #Erik Černák