Ako stena! Halák deptal strelcov Rangers

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na sobotu Boston k víťazstvu na ľade New Yorku Rangers 1:0.

13.02.2021 06:52
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák bol v zápase s NY Rangers neomylný.
debata (3)

V zápase kryl všetkých 21 striel domácich a prvýkrát v sezóne si udržal čisté konto. Celkovo to bol už jeho 51. shutout v profiligovej kariére. Haláka vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

Slovenský brankár viackrát podržal svoj tím. Už v prvej tretine sa blysol 10 zákrokmi, v 9. minúte nedovolil skórovať vlaňajšej draftovej jednotke Alexisovi Lafrenierovi.

Zostrih zo zápasu NY Rangers - Boston Bruins.

Kanadský útočník zostal sám pred bránkou Bruins, puk trafil zo vzduchu, no Halák skvele zasiahol. Rangers sú jeho obľúbený súper, v dueloch s „jazdcami“ si vylepšil bilanciu na 23 víťazstiev, osem prehier v riadnom čase a jednu prehru po predĺžení, resp. nájazdoch.

„Snažím sa každý večer predviesť čo najlepší výkon. Nie v každom zápase sa mi to podarí, no vyzerá to tak, že proti Rangers mi to celkom ide. Dnes sme hrali v druhej a tretej tretine vynikajúco,“ povedal pre nhl.com Halák, ktorý dostal v bránke prednosť pred Fínom Tuukkom Raskom.

Výsledky NHL:
New York Rangers – Boston 0:1 /HALÁK za hostí s 21 zákrokmi, dosiahol 51. shutout v kariére/, Arizona – St. Louis 1:4