Vlastný gól, bez bodov i víťazstiev. Slováci mali v NHL ťažkú noc

Hokejisti Tampy Bay prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade Floridy 2:5.

12.02.2021 07:15 , aktualizované: 08:40
Andrej Sekera Foto: ,
Slovenský obranca Dallasu Andrej Sekera (vľavo) oslavuje gól so spoluhráčmi, uprostred Mark Pysyk a vpravo Roope Hintz.

Hokejisti Tampy Bay prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade Floridy 2:5.

V drese Lightning odohral slovenský obranca Erik Černák vyše 17 minút, zapísal si dva mínusové body, dve strely a tri hity. V druhej tretine si nešťastne tečoval puk do vlastnej bránky.

Domáci Aaron Ekblad a Alex Wennberg zaknihovali bilanciu 1+1 a Panthers zastavili šesťzápasovú víťaznú sériu obhajcovi Stanleyho pohára.

Montreal prehral na domácom ľade s Edmontonom 0:3. Brankár Oilers Mike Smith zlikvidoval 38 striel Canadiens a pri svojom druhom štarte v tejto sezóne dosiahol jubilejný 40. shutout v kariére.

Slovenský útočník domácich Tomáš Tatar odohral takmer 15 minút, trikrát vystrelil a zblokoval päť striel hostí.

Dallas prehral na domácom ľade s Carolinou 3:5 a Hurricanes uštedrili súperovi už tretiu prehru v tohtosezónnych vzájomných dueloch.

V zostave Stars už figuroval aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral takmer 16 minút, získal jeden plusový bod a raz vystrelil na bránu hostí.

výsledky:

Montreal – Edmonton 0:3, Florida – Tampa Bay 5:2, NY Islanders – Pittsburgh 3:4 pp a sn, Chicago – Columbus 5:6, Nashville – Detroit 3:2, Winnipeg – Ottawa 5:1, Dallas – Carolina 3:5, Los Angeles – San Jose 6:2, Vancouver – Calgary 1:3, Vegas – Anaheim 0:1

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Andrej Sekera #Dallas Stars #Erik Černák