Chárov míľnik! Má ďalší rekord spomedzi Európanov

Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v domácom stretnutí s Philadelphiou Flyers 4:7.

07.02.2021 18:57 , aktualizované: 08.02.2021 08:24
Zdeno Chára, Alexander Ovečkin Foto: ,
Zdeno Chára s kapitánom Washingtonu Alexandrom Ovečkinom.

Na triumfe hostí sa výrazne podieľal útočník Scott Laughton, ktorý zaznamenal hetrik. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral svoj 1565. zápas v NHL, dostal sa tak na čelo rebríčka v tejto štatistike spomedzi európskych obrancov.

Chára strávil na ľade 19:10 minúty, pripísal si dve strely na bránku a inkasoval štvorminútový trest za hru vysokou hokejkou. Jeho krajan Richard Pánik odohral 9 a pol minúty, dvakrát ohrozil bránku súpera a nazbieral štyri „mínusky“.

Pre Laughtona to bol prvý hetrik v NHL, pričom odohral už 334 zápasov. „Neviem, kedy som dal naposledy tri góly v zápase, myslím, že to bolo v juniorke v sezóne 2013/2014. Takže bolo už načase,“ uviedol pre nhl.com.

Jeho spoluhráč Sean Couturier sa vrátil do zápasu po zranení, predtým vynechal 10 zápasov. Strelil dva góly a mal asistenciu. „Niet pochýb, že to je rozdielový hráč a dnes to opäť ukázal,“ povedal tréner „letcov“ Alain Vigneault.

10. Luke Richardson (Kan.) 1417

Chicago zvíťazilo v Dallase 2:1 po predĺžení, oba góly hostí strelil Alex DeBrincat. Dallas, ktorý hral stále bez slovenského obrancu Andreja Sekeru prehral v tejto sezóne prvýkrát na domácom ľade.

V drese Stars strelil prvý gól v NHL Jason Robertson. „V uplynulých zápasoch sme sa trápili v predĺženiach i nájazdoch, preto je dobré, že sme konečne uspeli. Od tohto sa musíme odraziť,“ povedal DeBrincat.

Detroit uspel na Floride 4:1 a ukončil domácim osemzápasovú sériu, v ktorej získali aspoň bod. Red Wings tiež zastavili osemzápasovú série prehier. Pomohol im k tomu najmä Givani Smith, autor gólu a asistencie.

V tretej tretine sa navyše pobil s Aaronom Ekbladom, zaznamenal tak hetrik Gordieho Howea. Po zápase bol spokojný: „Vždy, keď som v zostave, tak jediné čo môžem urobiť je, že budem tvrdo pracovať. Verím, že sa to z dlhodobého hľadiska vyplatí.“

Gólovú prestrelku v Columbuse zvládla lepšie Carolina, ktorá zvíťazila 6:5. „Páčilo sa mi, že sme sa vždy dokázali reagovať. Mal som pocit, že moji hráči sa vôbec nebáli, že by mohli prehrať. To svedčí o ich skvelej mentalite,“ povedal tréner „hurikánov“ Rod Brind'Amour.

Vegas doma uspeli s Los Angeles 4:3, dva góly domácich dal Chandler Stephenson, vrátane víťazného. „Bol to šťastný gól, ale aj taký platí,“ povedal útočník, ktorý dal naposledy dva góly v zápase 31. januára 2018 v zápase proti Washingtonu.

NHL

WASHINGTON CAPITALS – PHILADELPHIA FLYERS 4:7 (2:1, 2:3, 0:3)
Góly: 12. Ovečkin (Wilson, Eller), 17. Wilson (Bäckström, Ovečkin), 25. Ovečkin (Bäckström, Wilson), 40. Bäckström (Ovečkin, Wilson) – 19. Laughton (Gustafsson, Farabee), 23. Laughton (Farabee, van Riemsdyk), 28. Hägg (Aube-Kubel, Couturier), 37. van Riemsdyk, 41. Couturier (Raffl, Braun), 58. Laughton (Farabee, Raffl), 59. Couturier (Provorov, Braun). Brankári: Vaněček (37. Anderson) – Hart, strely na bránku: 37:23, bez divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS – CAROLINA HURRICANES 5:6 (2:1, 1:3, 2:2) 5:6(2:1, 1:3, 2:2)
Góly: 11. Laine (Jones, Roslovic), 16. Nash (Foligno, Savard), 35. Foligno (Gavrikov, Savard), 43. Domi (Harrington, Bjorkstrand), 60. Laine (Jones, Roslovic) – 11. McGinn (Aho, Svečnikov), 28. Foegele (Staal, Dzingel), 37. Pesce (Martinook), 39. Trocheck (Pesce, Skjei), 46. Staal (Trocheck, Hamilton), 51. Hamilton (Dzingel, Staal). Brankári: Korpisalo – Reimer, strely na bránku: 22:26, bez divákov

FLORIDA PANTHERS – DETROIT RED WINGS 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 43. Wennberg (Strälman, Vatrano) – 23. Staal (Gagner, Stecher), 38. Smith (Ryan), 50. Fabbri (Smith, Stecher), 58. Namestnikov. Brankári: Driedger – Greiss, strely na bránku: 37:39, 3706 divákov

DALLAS STARS – CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 50. Robertson (Heiskanen, Faksa) – 33. DeBrincat (Strome, Kane), 63. DeBrincat (Kane). Brankári: Oettinger – Subban, strely na bránku: 31:35, 4203 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – LOS ANGELES KINGS 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)
Góly: 6. Smith (Marchessault, Theodore), 8. Whitecloud (Glass, Tuch), 12. Stephenson (Stone, Pacioretty), 42. Stephenson (Tuch, Martinez) – 1. Kopitar (Iafallo, Anderson), 8. Kempe (Brown, Clague), 29. Anderson-Dolan (Moore, Wagner). Brankári: Lehner – Petersen, strely na bránku: 33:32, bez divákov.

Viac na túto tému: #Zdeno Chára #Washington Capitals