Sme rodina, no toto je neakceptovateľné. Ruská mašina schytala trest

, , 07.02.2021 10:54
Anton Chudobin, Alexander Radulov
Brankár Anton Chudobin s krajanom a spoluhráčom z Dallasu Alexandrom Radulovom. Autor: ,

V minuloročnom play off potiahol hokejistov Dallasu až do finále NHL. Video po víťaznom zápase, v ktorom mu Andrej Sekera odovzdal reťaz s logom klubu a nazval ruskou mašinou, sa vtedy stalo hitom.

Tentoraz sa však Anton Chudobin neukázal v pozitívnom svetle.

Brankár Stars nenastúpi z disciplinárnych dôvodov v nedeľňajšom zápase proti Chicagu Blackhawks. Po sobotňajšom tréningu to povedal tréner Dallasu Rick Bowness, ale nešpecifikoval priestupok veterána.

„Mám málo pravidiel, ale vrelo odporúčam ich dodržiavať,“ povedal Bowness podľa agentúry AP. Do bránky sa proti Chicagou postaví Jake Oettinger, z „taxi tímu“ povolalo vedenie klubu Landona Bowa.

Zatiaľ nie je isté, koľko zápasov Chudobin vynechá, oficiálne bude vedený ako absencia na dennej báze.

„Sme rodina a vyriešime si to interne v našom kruhu. Niektoré veci sú však jednoducho neakceptovateľné,“ dodal kouč vlaňajšieho finalistu Stanleyho pohára.

Dallas s Chudobinom v bránke nevyhral tri zápasy za sebou, 34-ročný Rus v nich inkasoval dokopy 11 gólov.

V prvých troch víťazných zápasoch sezóny pritom dostal len tri góly. V zostave Dallasu chýba ani Sekera, ktorý je od 1. februára na „covid“ listine.

VIDEO: Vtipné momenty Antona Chudobina

Mimo hry je aj útočník Alexander Radulov. Dosiaľ 11-bodový Rus pauzuje so zranením v spodnej časti tela.

V nedeľu proti Blackhawks je otázny aj štart fínskeho útočníka Joela Kivirantu, ktorý si poranil nohu v prvom zápase sezóny proti Nashvillu a o jeho aktivovaní sa rozhodne tesne pred zápasom.

#Anton Chudobin #Dallas Stars
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku