Dallas umiestnil Sekeru na covid listinu. Zažiarili McDavid a Draisaitl

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera nenastúpil v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL, keďže ho jeho klub Dallas zapísal na "covid" listinu. Stars prehrali na ľade Caroliny Hurricanes 3:4 po predĺžení a nájazdoch.

01.02.2021 06:54
Andrej Sekera Foto: ,
Slovenský obranca Andrej Sekera z Dallasu v súboji pri mantineli.

Tridsaťštyriročný obranca tak musel podstúpiť procedúry v súvislosti s covid protokolom, čo znamená, že buď mal pozitívny test alebo sa dostal do kontaktu s nakazenou osobou, prípadne ho inak zasiahli obmedzenia spojené s koronavírusom.

Sekera nastúpil v prebiehajúcej sezóne na všetkých päť predchádzajúcich zápasov Dallasu, v ktorých nezískal ani jeden kanadský bod.

Zažiarili McDavid a Draisaitl

Hokejisti Buffala prehrali na domácom ľade s New Jersey 3:5. Devils odplatili Sabres prehru 3:4 po nájazdoch zo soboty. Dvoma gólmi a asistenciou prispel k víťazstvu útočník Miles Wood, jeho spoluhráč z formácie Michael McLeod strelil dva góly.

Edmonton zdolal v prestrelke Ottawu 8:5, pod domáce víťazstvo sa veľkou mierou pričinili dve najväčšie hviezdy „olejárov“. Connor McDavid si pripísal do štatistík jeden presný zásah a štyri asistencie, Leon Draisaitl dokonca až šesť gólových prihrávok. Obaja tak odskočili na čele kanadského bodovania súťaže. McDavid nazbieral v jedenástich dueloch 22 bodov (8+14), Draisaitl o jeden menej (6+15).

Pod triumf Philadelphie nad New Yorkom Islanders 4:3 pp sa výraznou mierou podpísal Joel Farabee, ktorý strelil hetrik. Víťazný gól pridal v predĺžení Kevin Hayes.

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera nenastúpil v nedeľňajšom zápase, keďže ho jeho klub Dallas zapísal na „covid“ listinu. Stars prehrali na ľade Caroliny Hurricanes 3:4 po predĺžení a nájazdoch.

Výsledky:
Buffalo – New Jersey 3:5, Carolina – Dallas 4:3 pp a sn, Detroit – Florida 2:3, Philadelphia – NY Islanders 4:3 pp, Chicago – Columbus 3:1, Minnesota – Colorado 4:3 pp, Anaheim – St. Louis 1:4, Edmonton – Ottawa 8:5

Viac na túto tému: #Andrej Sekera #Dallas Stars