Chára spravil obrovskú chybu. Washington však nakoniec triumfoval

Hokejisti Washingtonu Capitals v zostave zo Zdenom Chárom a Richardom Pánikom vyhrali v zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 3:2.

27.01.2021 06:54
Zdeno Chára Foto: ,
Obranca Washingtonu Zdeno Chára.
debata (2)

O ich triumfe rozhodol necelých 27 sekúnd pred koncom Justin Schultz. Domáci bodovali v siedmom stretnutí za sebou a sú na čele Východnej divízie.

Chára strávil na ľade 20:38 min, mal tri strely na bránku a jeden plusový bod. Svojou nepresnou rozohrávkou „prihral“ hosťom na gól. Pánik odohral viac ako 14 minút s dvoma strelami a dvoma „hitmi“.

Schultz presným zásahom v závere odvrátil piate predĺženie v dueloch Washingtonu za sebou. Domácim pomohol k výhre český brankár Vítek Vaněček 32 zákrokmi.

Washington odohral tretí duel bez kvarteta ruských hráčov, absentujúcich pre covid protokol a navyše prišiel o zranených Nicklasa Bäckströma a Larsa Ellera.

Dallas uspel aj v treťom zápase v novej sezóne, nad Detroitom vyhral 2:1 po predĺžení. Víťazný gól si pripísal Jason Dickinson, slovenský obranca domácich Andrej Sekera mal minutáž 17:15 bez bodového zápisu.

Boston si poradil s Pittsburghom 3:2 po predĺžení, keď 11 sekúnd pred koncom nadstavenia rozhodol Craig Smith. V bránke Bruins dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuuka Rask, domáci vyhrali tretíkrát za sebou.

Švéd Patric Hörnqvist vyrovnal tri sekundy pred koncom tretej tretiny a v nájazdoch potom rozhodol o triumfe Floridy nad domácim Columbusom 4:3. „Panteri“ tak prvýkrát v histórii vyhrali úvodné tri zápasy v sezóne.

Druhé čisté konto v sezóne zaznamenal brankár Anaheimu John Gibson a 31 zákrokmi priviedol svoj tím k víťazstvu na ľade Arizony 1:0. Winnipeg si doma poradil s Edmontonom 6:4, keď si Andrew Copp pripísal dva góly a dve asistencie, Nikolaj Ehlers pridal gól a tri asistencie.

Siedmy kariérny hetrik Maxa Paciorettyho nestačil Vegasu na výhru, Golden Knights podľahli St. Louis 4:5 po nájazdoch.

Domácim chýbal pre covid protokol celý trénerský štáb a tak sa na striedačku v úlohe hlavného kouča musel postaviť generálny manažér Kelly McCrimmon, asistovali mu tréneri z farmy v AHL.

Zápas Carolina – Tampa Bay odložilo vedenie profiligy v súvislosti s opatreniami proti šireniu koronavírusu pre výskyt pozitívnych prípadov v domácom tíme.

NHL – výsledky:
Boston – Pittsburgh 3:2 pp, Buffalo – NY Rangers 3:2, Columbus – Florida 3:4 pp a sn, New Jersey – Philadelphia 3:5, Washington – NY Islanders 3:2, Minnesota – Los Angeles 1:2, Nashville – Chicago 3:2 pp, Winnipeg – Edmonton 6:4, Dallas – Detroit 2:1 pp, Arizona – Anaheim 0:1, Calgary – Toronto 3:4, Colorado – San Jose 7:3, Vegas – St. Louis 4:5 pp a sn