Zranenie slovenského hokejistu Erika Černáka nie je vážne a jeho stav budú posudzovať na dennej báze.

25.01.2021 20:22
Erik Černák, Liam Foudy Foto: ,
Erik Černák (vpravo) z Tampy Bay v súboji s Liamom Foudym z Columbusu.
debata (3)

Obranca tímu NHL Tampa Bay Lightning nedohral sobotňajší zápas proti Columbusu Blue Jackets, v ktorom obhajca Stanley Cupu prehral 2:5.

„Blesky“ v pondelok informovali, že Černák utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant odohral v súboji s „modrokabátikmi“ len tri minúty a 24 sekúnd.

Najskôr sa ťažko dvíhal po tvrdom zákroku Nicka Foligna za bránkou Blue Jackets a potom stále v prvej tretine pri korčuľovaní za pukom vo vlastnom obrannom pásme ho nečakane rozhodila pravdepodobne ryha v ľade a po krkolomnom páde odkorčuľoval na striedačku s bolestivou grimasou. V ďalšom priebehu sa už do hry nezapojil.

V štyroch zápasoch novej sezóny zaznamenal Černák, ktorý v decembri podpísal s „Bolts“ trojročný kontrakt v celkovej hodnote 8,85 milióna dolárov, jednu asistenciu.

Tampa sa mala najbližšie predstaviť v noci na stredu proti Caroline Hurricanes, ale vedenie súťaže zápas v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu odložilo. Informáciu priniesol web tsn.ca.