Tatar sa v prvý deň uviedol gólom. Černák asistoval

Slovenský hokejista Tomáš Tatar odštartoval novú sezónu NHL gólom do siete Toronta, jeho Montreal však prehral v noci na štvrtok na ľade Maple Leafs 4:5 po predĺžení.

14.01.2021 06:24
Erik Černák Foto: ,
Erik Černák z Tampy bráni hviezdu Chicaga Patricka Kana.

V úvodnú noc ročníka sa bodovo presadil aj obranca Erik Černák, ktorý asistenciou prispel k víťazstvu obhajcu trofeje Tampy Bay nad Chicagom 5:1.

Tatar si otvoril strelecký účet v novej sezóne počas presilovky, keď v 28. minúte zvýšil vedenie Canadiens na 3:1. Ruský obranca Alexander Romanov ho vysunul do úniku a slovenský útočník prekonal brankára Frederika Andersena strelou pomedzi betóny.

Hostia však sľubný náskok neudržali, Toronto dokázalo do konca riadneho hracieho času vyrovnať na 4:4 a v predĺžení rozhodol o jeho triumfe Morgan Rielly.

„Bolo to pre nás kruté, tak tvrdo sme bojovali o každý gól a potom sa udejú také nešťastné veci a súper vyrovná. Na niekoľko minút sme vypli, no potom sme opäť zabrali. Je to ťažké, keď prvý zápas sezóny dospeje do predĺženia, v ktorom sa hrá 3 na 3. Obe mužstvá si vypracovali množstvo šancí, zápas sa mohol skončiť akýmkoľvek výsledkom,“ povedal pre klubový web Tatar.

Toho zaujal výkonom spoluhráč Romanov, 21-ročný bek si pri debute v profilige pripísal asistenciu pri Tatarovom góle.

„Myslím si, že tvrdo bojuje. Veľmi dobre manévruje s pukom, ukazuje to aj v našej druhej presilovkovej formácii. Ten chalan je naozaj dobrý hokejista. Je škoda, že sme nezvíťazili kvôli našim novým hráčom, no myslím si, že ‚Romy‘ podal výborný výkon,“ pochválil slovenský krídelník mladého spoluhráča.

V úvodnú noc základnej časti sa hralo dokopy päť zápasov. Ročník odštartoval v stredu o 23.30 SEČ duel Philadelphie s Pittsburghom, v ktorom Flyers zdolali rivala 6:3. Prvý gól sezóny strelil v 6. minúte útočník Penguins Mark Jankowski.

PHILADELPHIA FLYERS – PITTSBURGH PENGUINS 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Góly: 16. van Riemsdyk (Gustafsson, Farabee), 20. Patrick (Gustafsson, Farabee), 39. Farabee (Hayes), 46. Raffl (Laughton, Aube-Kubel), 53. Lindblom (Konecny, Couturier), 53. Hayes (Farabee, Giroux) – 6. Jankowski (Tanev, McCann), 24. Crosby, 44. Tanev (Jankowski). Brankári: Hart – Jarry, strely na bránku: 25:34.

TORONTO MAPLE LEAFS – MONTREAL CANADIENS 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 16. Nylander (Holl, Tavares), 38. Nylander (Spezza, Hyman), 40. Tavares (Marner, Andersen), 51. Vesey (Nylander), 64. Rielly (Tavares, Matthews) – 13. Suzuki (Drouin, Petry), 20. Anderson (Drouin, Petry), 28. TATAR (Romanov, Weber), 42. Anderson (Edmundson, Drouin). Brankári: Andersen – Price, strely na bránku: 34:32.

TAMPA BAY LIGHTNING – CHICAGO BLACKHAWKS 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Góly: 11. Palát (Hedman, Stamkos), 17. Joseph (Killorn, Cirelli), 18. Cirelli (ČERNÁK, Killorn), 30. Stamkos (Point, Hedman), 47. Point (Stamkos, Sergačov) – 57. Strome (Shaw, Boqvist). Brankári: Vasilevskij – Subban, strely na bránku: 33:23.

EDMONTON OILERS – VANCOUVER CANUCKS 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Góly: 26. Yamamoto (Draisaitl), 41. Nurse (Kassian, Bear), 49. Larsson (Jones, Kahun) – 16. Horvat (Pearson), 38. Höglander (Pearson, Horvat), 42. Gaudette (Roussel, Hamonic), 44. Boeser (Hughes), 54. Boeser (Pettersson, Hughes). Brankári: Koskinen – Holtby, strely na bránku: 31:35.

COLORADO AVALANCHE – ST. LOUIS BLUES 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Burakovsky (Compher, Girard) – 10. Sundqvist (Schwartz, Thomas), 14. Kyrou (Bozak, Sanford), 47. Clifford (Barbašov), 55. Sundqvist (Thomas). Brankári: Grubauer – Binnington, strely na bránku: 27:32

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens