Ťažký príbeh so šťastným koncom. Švédsky talent sa vyliečil z rakoviny

16.12.2020 19:25
Oskar Lindblom
Oskar Lindblom v drese Philadelphie. Autor: ,

Švédsky hokejista Oskar Lindblom sa po viac ako roku definitívne vyliečil z rakoviny. Dvadsaťtriročnému útočníkovi Philadelphie Flyers diagnostikovali 10. decembra 2019 vzácny typ kostného nádoru, tzv. Ewingov sarkóm.

„To bol rok! Pred 369 dňami sme sa dozvedeli, že Oskar má rakovinu a dnes sme dostali skvelú správu, že aj po druhej kontrole je definitívne vyliečený. Búchame šampanské!!!,“ napísala Lindblomova priateľka Alma Lindqvistová na instragrame.

Lindblom odohral v základnej časti minulej sezóny pred tým, ako mu zistili vážnu chorobu 30 zápasov, v ktorých strelil 11 gólov a pridal 7 asistencií.

Jeho liečba sa od začiatku vyvíjala dobre, čo dodávalo motiváciu aj jeho tímu a „letci“ si vybojovali účasť v prvom kole play off.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ALMA (@almalindqvist)

Švédsky hokejista v júni s tímom prvýkrát trénoval a Flyers ho zaradili na 31-člennú súpisku pre boje o Stanley Cup. Lindblom napokon aj dostal šancu a odohral dva zápasy v druhom kole vyraďovačky proti New Yorku Islanders, cez ktorých Philadelphia ďalej neprešla.

Lindblom vyzdvihol svojich spoluhráčov a hokejovú komunitu za podporu. "Prežíval som ťažké obdobie, keď som sa cítil veľmi zle.

Telefonáty a správy od spoluhráčov a fanúšikov mi dodávali energiu," povedal pre nhl.com Lindblom, ktorý v júli podpísal s Flyers nový trojročný kontrakt na 9 miliónov dolárov.

#Oskar Lindblom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku