V zámorí špekulujú o Černákovi. Médiá ho posielajú preč z Floridy

, 04.12.2020 18:44, aktualizované: 19:42
černák nhl
Hokejista Erik Černák (81). Autor: ,

Z trojice obmedzených voľných hráčov Erik Černák, Michail Sergačov a Anthony Cirelli už hokejová Tampa Bay podpísala ruského obrancu Sergačova.

Ako to bude so slovenským obrancom Černákom a kanadským útočníkom Cirellim? Zostane miesto v tíme úradujúceho držiteľa Stanleyho pohára pre oboch?

Podľa viacerých zámorských médií je pre Lightning väčšia priorita udržanie si Cirelliho ako obrancu Černáka a oboch zrejme len ťažko zaplatia, aby sa udržali pod platovým stropom. Najmä keď ho už aktuálne presahujú o 2 milióny USD.

Podľa špecializovaného webu SlovakNHL by Černák mohol skončiť v Detroite, kde pôsobí bývalý generálny manažér Tampy Steve Yzerman. Ten by mohol spolu s Černákom získať aj útočníkov Tylera Johnsona a Alexa Killorna, čo by dodalo Lightning potrebnú flexibilitu pre upísanie si Cirelliho.

"V ideálnom svete by som sa pokúsil vymeniť nie jeden, ale oba zostávajúce kontrakty, ktoré spôsobujú bolesti hlavy do Detroitu, a bol by som pripravený vzdať sa aj prvého kola draftu, aj kvalitného mladého hráča, aby som tým zaujal Red Wings. Detroit by pravdepodobne na túto dohodu pristúpil, ak by tým kvalitným mladým hráčom bol Černák, ktorý je v NHL vysoko cenený,“ skonštatovali redaktori webu The Athletic.

Anaheim
		Ducks (Mighty Ducks of
		Anaheim).
Arizona
		Coyotes (Phoenix
		Coyotes).
+28Boston
		Bruins.

Dan Rosen zo špecializovanej stránky NHL.com si zasa myslí, že Černák by mohol za určitých okolností zakotviť v San Jose.

"Lightning už majú ukotvených svojich dvoch najlepších obrancov Victora Hedmana a Ryana McDonagha. Ak by museli pustiť Černáka, jeden z dvojice McDonagh – Sergačov by sa presunuli na pravú stranu a využiť by mohli aj služby Cala Foota, ktorý by tak naskočil do NHL z tímu Syracuse Crunch v AHL.

Určite by bolo pre neho prínosné zahrať si po boku Hedmana alebo McDonagha. A čo sa týka Černáka, radi by po ňom možno siahli v San Jose. Tam potrebujú dobrého pravého obrancu za Erikom Karlssonom a Brentom Burnsom," uviedol Rosen.

Dvadsaťtriročný obranca Erik Černák získal v septembri prestížny Stanley Cup už vo svojej druhej sezóne v NHL a celkovo ako desiaty hokejista narodený na Slovensku. Tampa Bay zdolala vo finálovej sérii Dallas 4:2 na zápasy.

Štart novej sezóny sa posunie až na polovicu januára

Nová sezóna hokejovej NHL odštartuje pravdepodobne najskôr až v polovici januára. Podľa portálu TSN to vyplýva z rokovaní medzi vedením zámorskej profiligy a hráčskou asociáciou NHLPA.

Kompetentní pôvodne začiatok ročníka plánovali na 1. januára, ale na základe aktuálnej situácie je dodržanie tohto termínu nereálne. NHL pracuje aktuálne s viacerými možnými formátmi súťaže, preferované sú varianty s 56 alebo 52 zápasmi pre každý tím v základnej časti. Za normálnych okolností odohrajú kluby 82 duelov.

Tréningové kempy by sa mali rozbehnúť 10 až 14 dní pred štartom súťaže, takže by ich jednotlivé tímy mohli spustiť na začiatku nového roka. Podľa všetkého sa pre cestovné obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu kluby preskupia do novovytvorených divízií.

Jedna z nich by mala byť čisto kanadská, kluby z USA potom prerozdelia do ďalších podľa geografického kľú­ča.

#Tampa Bay Lightning #Erik Černák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku