Klub NHL po kritike cúvol. Rozlúčil sa s hráčom, ktorý šikanoval spolužiaka

05.11.2020 08:38
Arizona Coyotes
Aréna Arizony Coyotes. Autor: ,

Klub Arizona Coyotes sa zriekol práv na 18-ročného amerického hokejistu Mitcha Millera, ktorého si vybral v nedávnom drafte NHL.

K tomuto kroku sa vedenie odhodlalo po tom, ako vyšlo najavo Millerovo šikanovanie spolužiaka.

Arizona siahla po obrancovi vo 4. kole z celkovej 111. pozície. Za sebou mal dve sezóny v USHL, v ročníku 2019/2020 dosiahol v 44 zápasoch 8 gólov a 25 asistencií.

Na Millerov prehrešok z minulosti upozornil denník The Arizona Republic, ktorý zverejnil príbeh, v ktorom Miller spoločne s ďalším spolužiakom šikanovali spolužiaka Isaiaha Meyera-Crothersa.

Ten pre denník uviedol, že jediné, čo chcel od Millera, bolo ospravedlnenie. Povedal, že „ak by ho Miller nešikanoval a neprinútil jesť cukríky z pisoára, bol by stále hráč klubu NHL.“

Coyotes sa najskôr postavili za Millera, no po veľkej kritike v médiách a na sociálnych sieťach sa vzdali práv na tohto hráča.

"Pred draftom sme vedeli o tomto incidente z roku 2016. Neospra­vedlňujeme tento typ správania, ale vzali sme to ako poučný moment pre Millera, ktorému sme chceli poskytnúť príležitosť byť lídrom v snahe o antišikanovanie a antirasizmus.

Neskôr sme sa dozvedeli viac o tejto udalosti a najmä o jej vplyve na rodinu Meyera-Crothersa. Poznatky, ktoré sme získali, sa nezhodujú s víziou našej organizácie a viedli z rozhodnutiu zriecť sa práv na tohto hráča.

V mene klubu Arizona Coyots sa chcem ospravedlniť Isaiahovi a jeho rodine," uviedol generálny riaditeľ Xavier Gutierrez pre klubovú stránku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku