Meno Erik Černák je už na Stanley Cupe. NHL sa vyjadrila k turné

02.11.2020 11:43

Zisk Stanleyho pohára hokejistami Tampa Bay Lightning sa definitívne vryl do histórie. A to doslova.

V nedeľu sa pre partiu okolo kapitána Stevena Stamkosa zavŕšil proces zisku najslávnejšej hokejovej klubovej trofeje vygravírovaním mien hráčov aj členov realizačného tímu na legendárny pohár Lorda Fredericka Stanleyho.

Medzi 52 menami hokejistov, trénerov, obslužného personálu figurujú aj majiteľ klubu Jeff Vinik a slovenský obranca Erik Černák.

„Nazdar, chlapi, mám vás rád. Je to najlepší deň v mojom živote,“ napísal Rus Michail Sergačov, Černákov kolega z obrany, na Instagrame.

„Je niečo, čo by mohlo byť krajšie?,“ spýtal sa útočník Tyler Johnson rovnako na svojom instagramovom profile.

Ďalší útočník Blake Coleman sa zaobišiel vo svojom komentári bez slov – pridal fotku s menami členov tímu Lightning na Stanleyho pohári a doplnil srdiečko.

Stále sa nevie, aké to bude s tradičnými výjazdmi Stanleyho pohára do krajín, z ktorých pochádzajú súčasní hráči Lightning. Pracuje sa však na tom, aby sa to stalo.

„Stále sa dávajú dokopy opatrenia, ktoré by to počas súčasnej pandémie koronavírusu umožňovali,“ napísal portál NHL.

Erik
		Černák zdvíha nad hlavu Stanleyho pohár.
 Erik
		Černák so spoluhráčmi z Tampy Bay po...
+13Erik Černák v objatí
		s Michailom Sergačevom po...

Hráčom Tampy Bay patrila druhá priečka vo Východnej konferencii NHL, keď sa 12. marca predčasne ukončila sezóna 2019/2020.

Letný augustový reštart sa hral už len upraveným systémom play off vo dvoch kanadských hokejových bublinách Toronte e Edmontone.

V edmontonskom finále si „Blesky“ poradili s hokejistami Dallas Stars 4:2 na zápasy. Tampa Bay získala Stanley Cup po 16 rokoch a z troch finálových účastí má dve trofeje.

Lightning sa zaradili medzu 14 tímov, ktoré vyhrali Stanley Cup aspoň dvakrát.

#Erik Černák #Tampa Bay Lightning
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku