Je z neho zlatý rytier. Jurčo sa upísal Vegas

10.10.2020 17:14
Tomáš Jurčo
Tomáš Jurčo. Autor: ,

Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo podpísal ročnú zmluvu s tímom NHL Vegas Golden Knights.

Jednocestný kontrakt mu vynesie 700-tisíc dolárov.

„Agent mi dal včera večer (piatok) vedieť o záujme Vegas. Dal im moje číslo, následne mi zavolali a po telefonáte sme sa ešte včera večer dohodli a podpísali to,“ uviedol Jurčo pre TASR.

„Zlatí rytieri“ spravili v nedávnom období viacero zmien v kádri. V ňom už nefigurujú útočníci Paul Šťastný či Nick Cousins a o uvoľnené miesto v zostave by sa rád popasoval aj Jurčo. "Všetko sa uvidí v kempe.

Vyzerá to, že ma dosť chceli, no prvoradé je presvedčiť ich v kempe. NHL ešte nerozhodla o presnom dátume začiatku ligy, takže neviem ani kedy sa začne príprava," poznamenal Jurčo.

Arizona Coyotes -
		Shane
		Doan.
Anaheim Ducks - Ryan
		Getzlaf
+28Buffalo Sabres - Dominik
		Hašek

Po ukončení zmluvy s Edmontonom veril, že naďalej zotrvá v najprestížnejšej súťaži. Želanie sa mu vyplnilo a po Tomášovi Tatarovi bude druhý Slovák v histórii, ktorý si zahrá za Vegas.

„Po pôsobisku v Európe som sa neobzeral. Nepremýšľal som nad tým. Ozvalo sa pár tímov, no práve vo Vegas vidíme najväčšiu šancu, takže nebolo nad čím váhať,“ povedal Jurčo pre TASR.

Pre 27-ročného krídelníka pôjde o štvrté pôsobisko v NHL. V roku 2011 ho z 35. miesta draftoval Detroit Red Wings, z ktorého v sezóne 2016/2017 zamieril do Chicaga.

V ročníku 2019/2020 patril do organizácie Edmonton Oilers, pričom v prvom tíme nastúpil do 12 zápasov, v ktorých získal dva kanadské body za asistencie.

Viac času však strávil vo farmárskom tíme Bakersfield Condors v AHL. V NHL doteraz odohral celkovo 223 zápasov, v ktorých získal 54 bodov za 23 gólov a 31 asistencií.

#Tomáš Jurčo #Vegas Golden Knights
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku