Skvelá defenzíva to na začiatku zbabrala a potom už súpera nedobehla.

22.09.2020 11:31
Nikita Kučerov naráža na mantinel po strete s... Foto: SITA/AP, JASON FRANSON
Nikita Kučerov, Jamie Oleksiak Nikita Kučerov naráža na mantinel po strete s Jamiem Oleksiakom.

Tri menšie tresty v priebehu úvodných 13 minút je príliš veľa. Vo finále NHL to platí minimálne dvojnásobne. Po utorkovom druhom zápase vyvrcholenia sezóny si to dobre zapamätajú hokejisti Dallasu. Za svoju nedisciplinovanosť zaplatili prehrou 2:3 s Tampou Bay, séria je vyrovnaná.

„Horšie to ani nemohlo byť. Musíme pridať,“ nešetril sebakritikou obranca Stars Mattias Janmark na stránke súťaže.

Na ľad niekoľkokrát poslal aj svojho najstaršieho beka Andreja Sekeru. Tridsaťštyriročný obranca odohral necelých trinásť minút. Pripísal si dva bodyčeky, stratil jeden puk.

Jeho reprezentačný kolega Erik Černák bol s takmer 20 minútami na ľade tretím najvyťaženejším bekom Lightning.

Režisérom vyrovnania finálových bojov bol Nikita Kučerov. Dva razy mu obrana Stars nechala v početnej nevýhode viac priestoru a dvakrát nabil svojim spoluhráčom na gól. Najskôr zlízal gólovú smotanu Brayden Point, o tri minúty neskôr Ondřej Palát.

„Všetci vidia nádherné akcie, ktoré spoluhráčom pripravuje. Pozrite sa však aj na jeho bojovnosť. Ide do rohu, kde je to 50 na 50 či dokonca je v nevýhode a aj tak získa puk. Je ohromujúce sledovať talentovaného hráča robiť čiernu prácu,“ ocenil Kučerova kouč Tampy Jon Cooper.

Hneď v úvode zápasu sa však škrabal po hlave. Vyzeralo to, že to nebude večer 27-ročného Rusa. Kučerov dostal hneď na začiatku tvrdý hit od kapitána Dallasu Jamieho Benna. O čosi neskôr ho Janmark trafil hokejkou do hlavy a navyše Kučerov narazil nekontrolovane do mantinelu.

Odchovanec CSKA Moskva následne odišiel do kabíny.

Nikita Kučerov na archívnej snímke. Foto: SITA/AP, Nathan Denette
Nikita Kučerov Nikita Kučerov na archívnej snímke.

„Praskli mi plexisklo na prilbe. Nebol to ľahký štart do zápasu, ale také je play off. Musíte to prekonať, nech sa stane hocičo,“ doplnil Kučerov.

Potvrdil to nielen párom asistencií, ale aj dvomi klubovými historickými zápismi. Kučerov dosiahol v prebiehajúcej vyraďovacej časti už 28 bodov (6+22), čím prekonal maximum niekdajšieho kapitána Tampy Brada Richardsa.

Navyše, v utorok to bol pre neho už 25. viacbodový zápas v bojoch o Stanleyho pohár, čím predstihol Martina St. Louisa.

„Je skvelé vojsť do histórie, ale pre to tu nie sme. Chceme vyhrať trofej,“ uzavrel Kučerov.

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Nikita Kučerov