Dallas je vo finále. V úlohe hrdinu aj Sekera

Hokejisti Dallasu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom postúpili do finále Západnej konferencie NHL.

05.09.2020 06:50
Dallas, Sekera Foto: ,
Radosť hokejistov Dallasu aj s Andrejom Sekerom.

V rozhodujúcom siedmom dueli 2. kola play off zdolali Colorado 5:4 po predĺžení a v sérii vyhrali 4:3 na zápasy.

Sekera prihral v 68. minúte na rozhodujúci gól autorovi hetriku Joelovi Kivirantovi. Dallas sa v konferenčnom finále stretne s hráčmi Vegas, ktorí si postup vybojovali rovnako v siedmom stretnutí po triumfe nad Vancouverom 3:0.

Zostrih zo zápasu Colorado - Dallas.

Kiviranta si pripísal svoj prvý hetrik v NHL, keď pri absencii Andrewa Cogliana nastúpil na vôbec prvý duel v sérii proti Coloradu.

V ôsmej minúte predĺženia sa uvoľnil medzi kruhmi, Sekera mu presne prihral spoza bránky a fínsky nováčik strelou z prvej rozhodol o prvom postupe Dallasu do finále konferencie od roku 2008. Ďalšie dva góly víťazného tímu zaznamenal Alexander Radulov.

Sekera odohral 15:30 min, okrem asistencie mal tri strely na bránku, jeden „hit“ a tri zblokované strely. V tohtoročej vyraďovačke bodoval prvýkrát.

Druhým finalistom Západnej konferencie je Vegas, pri triumfe 3:0 nad Vancouverom v siedmom zápase dal všetky tri góly až v záverečnej časti hry.

Zostrih zo zápasu Vegas - Vancouver.

Čisté konto so 14 zákrokmi si pripísal Robin Lehner, víťazný gól dal v 54. minúte Shea Theodore. Alex Tuch a Paul Šťastný pridali ďalšie dva zásahy do prázdnej bránky.