Halákovi prospela kritika, chytal výborne. Raz ho musel ratovať skvelý Chára

Hotovo. Boston v nočnom piatom stretnutí spečatil postup do semifinále Východnej konferencie play off NHL. A nemalú zásluhu na tom majú aj slovenskí hokejisti.

20.08.2020 06:30 , aktualizované: 07:24
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák.
debata (2)

V neľahkej pozícii nastupoval do piateho zápasu proti Caroline Jaroslav Halák. Jednotka Bruins po predčasnom ukončení sezóny od Tuukku Raska musel po štvrtom súboji akceptovať verejnú kritiku trénera Bruca Cassidyho.

„Prvé dva góly – to sú puky, ktoré bežne chytáva. Verím, že na tom zapracuje,“ vravel Cassidy.

Odchovanec ružinovského hokeja v ostatnom súboji proti Caroline prispel k víťazstvu 23 úspešnými zákrokmi. Inkasoval iba v úvode prvej tretiny, neskôr Boston najmä vďaka dvom asistenciám navrátilca do zostavy Davida Pastrňáka súboj otočil na konečných 2:1.

„Cítil som sa lepšie, tak som to vyskúšal. Je skvelé, byť ppäť s chlapcami. Sledovať zápasy z tribúny je náročné. Je to dôležitý triumf, tešíme sa z postupu,“ vravel Pastrňák zámorským médiám.

V zostave Bruins nechýbal ani Zdeno Chára. Kapitán Bostonu odohral viac ako 20 minút, zblokoval jednu strelu Hurricanes. V druhej tretine parádne zaskočil za svojho krajana v bránke, keď pred bránkovou čiarou odpálil puk smerujúci do bránky.

Ďalším postupujúcim je Colorado. Avalanche v piatom stretnutí zdolali Arizonu 7:1 a celkovo 4:1 na zápasy.

Na pokraji vypadnutia sú obhajcovia Stanleyho pohára zo St. Louis, Vancouveru podľahli 3:4 a v sérii prehrávajú 2:3.

Montrealu sa podarilo odvrátiť prvý mečbal Philadelphie. Canadiens vyhrali 5:3 a znížili stav série na 2:3.

Tomáš Tatar sa vrátil do prvej formácie, zabodovať sa mu však nepodarilo. Za viac ako 17 minút na ľade trikrát vystrelil a pripísal si aj štyri bodyčeky.

1. kolo play off NHL:
Toronto
štvrťfinále Východnej konferencie – 5. zápasy:
Tampa Bay – Columbus 5:4 pp /ČERNÁK za Tampu 0+1/ – konečný výsledok série 4:1

Boston – Carolina 2:1 – konečný výsledok série 4:1

Philadelphia – Montreal 3:5 – stav série 3:2

Edmonton štvrťfinále Západnej konferencie – 5. zápasy: Colorado – Arizona 7:1 – konečný výsledok série 4:1

St. Louis – Vancouver 3:4 – stav série 2:3