Tampa slávi hladký postup. Má aj slovenský rukopis

Hokejisti Tampy Bay Lightning postúpili do semifinále Východnej konferencie play off NHL.

19.08.2020 21:32
Tampa Bay Foto: ,
Radosť hokejistov Tampy v zápase s Columbusom. Vpravo slovenský obranca Erik Černák.

V piatom zápase zdolali Columbus Blue Jackets 5:4 po predĺžení a v sérii triumfovali 4:1. Slovenský obranca Erik Černák prispel k výhre jednou asistenciou.

Tampa prehrávala ešte v 50. minúte 2:4, no podarilo sa jej vyrovnať a v šiestej minúte predĺženia rozhodol o jej triumfe Brayden Point.

Zostrih zo zápasu Tampa Bay - Columbus.

Černák odohral celkovo 22:09 minút a okrem asistencie si pripísal aj dva hity a tri zblokované strely.

Najlepší hokejisti klubov NHL Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Arizona Coyotes - Shane Doan.

1. kolo play off NHL:
Štvrťfinále Východnej konferencie – 5. zápas:
TAMPA BAY LIGHTNING – COLUMBUS BLUE JACKETS 5:4 pp (2:1, 0:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 6. Johnson (ČERNÁK, Cirelli), 7. Coleman (Bogosian), 53. Shattenkirk (Point, Kučerov), 59. Cirelli (Point, Kučerov), 66. Point (Kučerov) – 12. Foligno (Wennberg, Atkinson), 30. Stenlund (Jones, Atkinson), 40. Wennberg (Gavrikov, Foligno), 50. Bjorkstrand (Dubois, Gavrikov).
Brankári: Vasilevskij – Korpisalo, strely na bránku: 25:41.
Konečný stav série: 4:1, Tampa postúpila do semifinále

Viac na túto tému: #Tampa Bay Lightning #Columbus Blue Jackets #Erik Černák