Halák spravil chybu, Rus sa po súboji s Chárom na ľad nevrátil. Vyhral aj Černák

V tretej tretine totálne nezvládol rozohrávku. Puk daroval Ninovi Niederreiter, ktorý nemohol nedať. Aj napriek tomu však Jaroslav Halák doviedol Boston k dôležitému víťazstvu 3:1 nad Carolinou v treťom zápase play off Východnej konferencie. Boston vedie 2:1 na zápasy.

15.08.2020 20:59 , aktualizované: 16.08.2020 06:12
Jaroslav Halák Foto: ,
Brankár Bostonu Jaroslav Halák z Bostonu Bruins pred tretím zápasom štvrťfinále play off NHL proti Caroline Hurricanes.
debata (5)

V bránke „medveďov“ nastúpil Slovák Jaroslav Halák, ktorý dostal šancu po tom, ako sa Fín Tuukka Rask rozhodol opustiť torontskú „bublinu“ a v play off si už nezahrá. Halák predviedol 29 úspešných zákrokov.

Výraznou mierou prispel k výhre aj Zdeno Chára. Kapitán Bostonu zaujal v závere stretnutia. Pred bránkou absolvoval súboj s Andrejom Svečnikovom.

Dvadsaťročný Rus sa po nevinne vyzerajúcej pasovačke sklátil na zem a držal si koleno. Do zápasu už nezasiahol.

Chára strávil na ľade 22:02 min a pripísal si jednu „plusku“, dve strely na bránku, jeden hit a jeden blok.

Z víťazstva sa tešil aj ďalší slovenský hokejista. Erik Černák bol tretím najvyťaženejším obrancom Tampy Bay pri víťazstve 3:2 na Columbusom.

V priebehu takmer 22 minút na ľade si Černák pripísal až štyri hity. Aj vďaka nim sa Tampa Bay ujala vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Blízko k postupu sú hokejisti Vegas Golden Knights, ktorí zvládli aj tretí duel s Chicagom (2:1) a v sérii vedú 3:0. Naopak, Colorado túto možnosť nevyužilo, s Arizonou prehralo 2:4.