Slováci smútia. Vstup do play off nevyšiel Tatarovi ani Pánikovi

Hokejistom Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom nevyšiel vstup do série 1. kola play off NHL s Philadelphiou.

13.08.2020 07:13
Montreal, Philadelphia Foto: ,
Momantka zo zápasu medzi Philadelphiou a Montrealom.

V úvodnom zápase prehrali v noci na štvrtok s najvyššie nasadenými Flyers 1:2. Neuspel ani Washington s Richardom Pánikom, ktorý v prvom dueli štvrťfinále Východnej konferencie podľahol New Yorku Islanders 2:4.

Radosť z víťazstva mal zo Slovákov len obranca Zdeno Chára, ktorého Boston v Toronte zdolal Carolinu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a ujal sa vedenia v sérii.

Boston - Carolina.

O triumfe Bruins rozhodol v 82. minúte Patrice Bergeron. Kapitán Bostonu Chára odohral vyše 25 minút s jedným mínusovým bodom, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

Montreal dokázal v zápase s Philadelphiou odpovedať na vedúci gól Jakuba Voráčka v 35. minúte, keď počas presilovky vyrovnal Shea Weber, no „letcom“ už o 16 sekúnd vrátil vedenie Joel Farabee a to si udržali až do konca.

Flyers podržal brankár Carter Hart, ktorý predviedol 27 úspešných zákrokov. Tatar odohral 13 minút bez bodového zápisu.

Philadelphia - Montreal.

Washington viedol proti NY Islanders po dvoch góloch T.J. Oshieho ešte v závere druhej tretiny 2:0, no potom potom prišiel jeho kolaps.

„Ostrovania“ štyrmi gólmi dokonale otočili výsledok a ujali sa vedenia v sérii. Pánik si počas 12 minút na ľade pripísal iba mínusku, vyslal jednu strelu a odsedel si dvojminútový trest.

Jeho krajan Martin Fehérváry sa do zostavy Capitals tentoraz nezmestil.