Boston bude Cháru na miniturnaji šetriť, Halákovi sa núka šanca

18.06.2020 14:24
Zdeno Chára, Alexander Ovečkin
Zdeno Chára v súboji s Alexandrom Ovečkinom. Autor: ,

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára možno neodohrá za Boston všetky zápasy v skupine o nasadenie do play off. Tréner Bruce Cassidy naznačil, že po reštarte NHL dopraje niektorým starším hráčom počas miniturnaja voľno.

Okrem 43-ročného kapitána by mohol v niektorých dueloch miniturnaja pauzovať a pred ostrými zápasmi play off si oddýchnuť aj jeden z lídrov útoku – 34-ročný center Patrice Bergeron.

„Určite by sme mohli nechať oddychovať skúsenejších hráčov,“ uviedol Cassidy v rozhovore pre NBC Sports.

„Potrebujú naši veteráni odohrať všetky tri zápasy, aby sa dostali do top formy? Aj keby to potrebovali, majú riskovať, že sa pred play off zrania? A máme množstvo ďalších otázok. Myslím si, že každý tím v skupine k tomu bude pristupovať podobne a bude sa snažiť mať zdravé a čo najlepšie pripravené mužstvo na štart play off.“

Naopak, v skupine o nasadenie by mohol dostať viac priestoru v bránke „medveďov“ Slovák Jaroslav Halák. Pred play off je jasnou tímovou jednotkou Fín Tuukka Rask, tréneri ho však pred zápasmi vyraďovačky nebudú chcieť zbytočne preťažiť. V skupine sa tak núka šanca na viac štartov Halákovi.

„Tuukka je naša opora. Halákovi veľmi veríme, no Tuukka je brankár na play off a bude štartovať v prvom zápase 1. kola, ak sa dovtedy nič nezmení,“ dodal Cassidy.

Hokejové videnie: Artemij Panarin. Jedným
		z...
Disciplína: Auston Matthews. Je zrejme jednou
		z...
+16Korčuľovanie: Connor
		McDavid. Nik v NHL
		nemá...

Bruins získali Prezidentskú trofej pre víťaza základnej časti, napriek tomu môžu klesnúť v nasadení do play off až na štvrtú priečku.

Prvé štyri tímy vo Východnej i Západnej konferencii majú na základe percentuálneho bodového zisku istý priamy postup do 1. kola, no predtým medzi sebou odohrajú miniturnaj a ten rozhodne o ich nasadení.

Boston si v skupine zmeria sily s ďalšími tromi najlepšími tímami z východu – Tampou Bay, Washingtonom a Philadelphiou.

224. Jaroslav Halák
		(Slovensko), kariéra v
		NHL:...
213. Andrej Sekera
		(Slovensko), kariéra v
		NHL:...
+7180. Ľubomír
		Višňovský (Slovensko), kariéra
		v...

„Či chceme vyhrať všetky tri zápasy? Samozrejme, v perfektnom svete áno,“ povedal Cassidy.

"Myslím si však, že tímy budú skladať na každý zápas inú zostavu, budú k tomu pristupovať ako v predsezónnych prípravných stretnutiach. Ale ak naši veteráni budú chcieť odohrať každý zápas, nebudem im v tom brániť.

Sú to ich telá, oni ich poznajú najlepšie. V záverečnom zápase v tretej tretine si potom radšej zavrieme oči a budeme dúfať, že sa nikto nezraní."

#Boston Bruins #Bruce Cassidy #Jaroslav Halák #Zdeno Chára
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku