Ideálny scenár pre NHL neexistuje. S formátom play off nesúhlasili dva tímy

24.05.2020 15:32
Erik Černák
Erikovi Černákovi (vpravo) so spoluhráčom z Tampy Bay Braydenom Pointom. Lightning boli jedným z dvoch tímov, ktoré nesúhlasili so scenárom reštartu. Autor: ,

Nie všetky tímy NHL súhlasili s pokračovaním v tejto sezóny priamym nástupom do play off s účasťou 24 tímov.

Proti boli Tampa Bay Lightning a Carolina Hurricanes. Zostávajúcich 29 účastníkov slávnej profiligy súhlasilo s týmto návrhom, ktorý ešte rozhodne nie je schválený. Informuje o tom hokejový analytik Sportnetu a bývalý útočník NHL Nick Kypreos.

Formát s 24 účastníkmi vyraďovacej časti namiesto klasických šestnástich má zatiaľ najbližšie k schváleniu, ak teda vôbec obnovia sezónu 2019/2020 v NHL. Definitívne rozhodnutie by malo padnúť v priebehu budúceho týždňa.

224. Jaroslav Halák
		(Slovensko), kariéra v
		NHL:...
213. Andrej Sekera
		(Slovensko), kariéra v
		NHL:...
+7180. Ľubomír
		Višňovský (Slovensko), kariéra
		v...

Zatiaľ čo vedenie NHL a NHLPA stále zvažujú, kedy a za akých podmienok začať s dohrávaním sezóny, viacerí nemenovaní hráči zaujali rezervovaný postoj voči návratu tohto súťažného ročníku. Vzhľadom na stále šíriacu sa pandémiu ochorenia COVID-19 v USA vidia vysoké bezpečnostné riziká.

„Načasovanie návratu stále nie je jasné a rovnako chýbajú bezpečnostné protokoly pre nás aj naše rodiny. Nie je tiež dobré hlasovať o potenciálnom formáte play off bez toho, aby sme vedeli, aké budú finančné dopady na hráčov počas tejto koronakrízy,“ citoval ruský portál Sport-Express správu kanadskej TSN.

Podľa návrhu formátu play off s 24 mužstvami priamy postup do 2. kola získajú štyri najlepšie kluby z oboch konferencií.

Anaheim
		Ducks - Teemu
		Selänne.
Arizona
		Coyotes - Shane
		Doan.
+28Boston Bruins - Bobby
		Orr.

Istotu by mali mať Boston, Tampa Bay, Washington a Philadelphia na Východe, resp. St. Louis, Colorado, Vegas a Dallas ma Západe. Ďalších osem účastníkov oboch častí súťaže sa stretne v akomsi predkole hranom na tri víťazstvá. Od druhého kola by sa hralo klasicky, teda na štyri víťazné súboje.

Zmenu formátu ešte musí ratifikovať Rada guvernérov NHL. V takom prípade sa automaticky skončí sezóna pre tímy, ktoré sú v konferenčných tabuľkách horšie ako na 12. priečke.

Všetky zainteresované strany sa zhodli, že ani v prípade uvedeného modelu nejde o ideálny scenár, no taký ani neexistuje. Záujmom všetkých je, aby sa sezónu podarilo dohrať, ak to okolnosti dovolia.

#Carolina Hurricanes #koronavírus #NHL #Tampa Bay Lightning
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku