Vypol Pospíšila, potom mu vypisoval správy. Aj taký bol Colby Cave

11.04.2020 18:19

V pästnej výmene sa ocitol s nesprávnym chlapíkom. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil (20) pocítil konskú silu v pravačke Colbyho Cava, no následne ho pohladil prejav ľudskosti kanadského útočníka, ktorý v sobotu zomrel vo veku 25 rokov.

Jeho dynamitu v ruke by zatlieskal aj legendárny boxer Mike Tyson. Cave skolil Pospíšila v októbri minulého roka. V dynamickej bitke v nižšej súťaži AHL mal Kanaďan navrch. Potýčke uťal koniec úderom do tváre Slováka. Pospíšil padol na ľad, bolo zrejmé, že je výrazne otrasený.

Rozhodca ihneď kontroloval jeho stav, zo striedačky privolal lekára. Pospíšil ležal nehybne na chrbte, dostal pomoc. Slovák napokon vstal a opustil hraciu plochu po vlastných. Ako neskôr priznal na sociálnej sieti, z toho večera si nepamätá nič.

Určite si však zapamätal športovú reakciu Cava, ktorý Pospíšilovi písal po zápase a zaujímal sa o jeho stav.

„Nazdar kámo, tu je Cave z druhého tímu. Len som sa chcel uistiť, že si v poriadku. Si tvrdý chlapík, ktorý sa vie za seba postaviť. Verím, že sa dáš rýchlo dokopy,“ napísal Cave. Pospíšil opätoval s rešpektom a obaja sa už tešili na ďalšie stretnutie na ľade.

V NHL proti sebe nenastúpia. Cave v sobotu zomrel, začiatkom týždňa mal náhle krvácanie do mozgu. Jeho klub Edmonton Oilers o tom informoval na svojej oficiálnej stránke prostredníctvom vyjadrenia jeho manželky Emily.

V NHL odohral dokopy 67 zápasov v dresoch Bostonu Bruins a Edmontonu, v ktorých zaznamenal štyri góly a päť asistencií.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#NHL #Martin Pospíšil #Edmonton Oilers #Colby Cave #AHL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku