Hromadná mela v Bostone. Rozpútal ju Chára, zapojil sa aj Černák

Hokejisti Bostonu v noci na nedeľu prehrali s Tampou Bay 3:5. V zápase, v ktorom proti sebe nastúpili dvaja slovenskí obrancovia, sa rozhodne nehralo v rukavičkách.

08.03.2020 07:28 , aktualizované: 10:15
Erik Černák, Charlie McAvoy, Alex Killorn, Sean... Foto: ,
Erik Černák (vľavo) v pästnom súboji s Charliem McAvoyom a vpravo bitka Alex Killorn vs. Sean Kuraly.
debata (2)

Duel priniesol nervóznu vsuvku aj v závere 2. tretiny. Hráči aj tribúny v Bostone oslavoval gól, ktorý by znamenal zníženie na 2:3. Verdikt rozhodcov znel jednoznačne: hrá sa ďalej.

V protiútoku sa ocitol Nikita Kučerov, ktorého zastavil Zdeno Chára. A v tom sa rozozvučala gólová siréna.

Kapitán Bostonu sa o pár sekúnd dostal do potýčky s Patrickom Maroonom. K dvojici prikorčuľoval Anthony Cirelli a sotil Cháru, ktorý spadol na ľad.

To bol moment, keď sa do seba pustili všetci hokejisti na hracej ploche. Nechýbal medzi nimi ani Černák. Tomu rozhodcovia udelili desaťminútový osobný trest za bitku s Charliem McAvoyom, Chára za bitku vyfasoval päť minút. V zápase udelili rozhodcovia 94 trestných minút. Pozrite si videá spomínaného incidentu aj ďalších tvrdých momentov v stretnutí.

„Bol to vypätý zápas. Stretli sa dva dobré tímy, ktoré chceli vyhrať a preto nechýbali tvrdé zákroky. Je to súčasť hry, patrí to k tomu. Blíži sa play off a podobných zápasov bude teraz viac. Kladieme veľký dôraz na to, aby sme si navzájom pomáhali, boli jednotní a hrali ako tím. Dnes to bolo jasne vidieť, každý zareagoval správne,“ povedal Chára pre klubový web Bruins.

Maroon uviedol, že konflikt s Chárom naštartoval pre to, že si chránil spoluhráča Michaila Sergačova.

„Keď som sa mu pozrel do očí, tak som bol trochu nervózny. Robil som si však svoju prácu. Som tam na to, aby som bránil spoluhráčov,“ povedal pre tsn.ca Maroon.

Výsledky NHL:

Pittsburgh – Washington 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Richard Pánik (Washington) odohral 10:03 min, 1 gól, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 1 „hit“, 1 zablokovaná strela, 2 plusové body, 2. hviezda

Boston – Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Zdeno Chára (Boston) odohral 15:32 min, 2 strely na bránku, 2 „hity“, 3 zablokované strely, 5 trestných minút, 1 plusový bod – Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:37 min, 1 „hit“, 2 zablokované strely, 10 trestných minút

Dallas – Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)