Použil oči na chrbte. Asistencia Pánika Capitals nepomohla

V štyroch stredajších zápasoch zámorskej NHL sa zo slovenských hokejistov predstavil v akcii iba Richard Pánik. V stretnutí proti Philadelphii si vylepšil štatistiky o jednu asistenciu, ale Washington podľahol "letcom" na domácom ľade 2:5.

05.03.2020 06:48 , aktualizované: 11:08
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik (14) zaznamenal desiatu asistenciu v sezóne.

Rodák z Martina v 15. minúte šikovnou zadovkou našiel dánskeho útočníka Larsa Ellera, ktorý svojim 16. gólom v sezóne otvoril skóre duelu v Capital One Arene. Pre Pánika to bola jubilejná desiata asistencia v aktuálnom ročníku a celkovo 18. bod.

Slovenský útočník bodoval v druhom zápase po sebe, keďže v nedeľu skóroval do siete Minnesoty. Na ľade strávil 11:44 min a okrem spomenutej asistencie či dvoch striel na bránku zaujal aj tvrdou hrou do tela. V zápase si pripísal až štyri bodyčeky, čo bolo najviac spomedzi hráčov „Caps“.

Na strane Philadelphie zažiarila druhá útočná formácia. Postupne skórovali Travis Konecny, Kevin Hayes aj Scott Laughton, ktorí tak nedopriali domácemu T. J. Oshiemu radosť z 800. odohraného zápasu v základnej časti NHL.

Hráči Philadelphie boli spokojní so ziskom dvoch bodov, no menej ich už potešilo zranenie Jamesa van Riemsdyka. Produktívny americký útočník sa v prvej tretine snažil zablokovať strelu domáceho obrancu Jonasa Siegenthalera, no utrpel pri tom zlomeninu ruky.

„Je to elitný hráč v tejto súťaži. Veľa toho urobí pre tím a to je dôvod, prečo dáva 25 a viac gólov každý rok. Máme však mladých hráčov, ktorí odohrali veľa zápasov v tejto sezóne a očakávam od nich to isté,“ povedal útočník Kevin Hayes.

Calgary zdolalo zraneniami sužovaný Columbus 3:2 po predĺžení, keď sa 11 sekúnd pred koncom nadstavenia presadil T.J. Brodie. Domáci prehrávali už o dva góly, ale manko zmazali v záverečnej desaťminútovke tretej tretiny.

„Je to veľké víťazstvo. Doma nie sme príliš dobrí a preto je dôležité, že sme päťzápasovú sériu domácich duelov odštartovali výhrou. Navyše, keď sme dokázali otočiť zápas,“ povedal Matthew Tkachuk, ktorý necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny poslal duel do predĺženia.

Anaheim ukončil sedemzápasovú víťaznú šnúru Colorada, Rickard Rakell rozhodol 1,2 sekundy pred koncom predĺženia o jeho triumfe 4:3. Bol to jeho prvý gól od 31. januára po 16 zápasoch.

„Pamätám si, že na mňa všetci kričali: ‚vystrel ten puk‘. Skúsil som to a je fajn, že to tam padlo. Sme radi za tieto dva body a užijeme si ich,“ povedal.

Vancouver utrpel štvrtú prehru v sérii, keď nestačil na vlastnom ľade na Arizonu 2:4. Domáci viedli ešte v 50. minúte 2:1, ale potom v priebehu 2:29 min skórovali Nick Schmaltz a Lawson Crouse a otočili skóre. V poslednej minúte upravil do prázdnej bránky na 4:2 Oliver Ekman-Larsson, ktorý si pripísal aj asistenciu.

„Potrebovali sme tieto body, sú veľmi dôležité v boji o postupové miesta. Tvrdo sme bojovali a náš brankár Darcy Kuemper bol pripravený, keď sme ho potrebovali,“ povedal Schmaltz.

NHL

WASHINGTON CAPITALS – PHILADELPHIA FLYERS 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly: 15. Eller (PÁNIK, Hagelin), 39. Hataway (Wilson, Dowd) – 28. Konecky (Provorov, Giroux), 35. Hayes (Grant, Aube-Kubel), 38. Pitlick (Raffl, Grant), 47.Provorov (Voráček), 55. Laughton (Hayes). Brankári: Holtby – Elliott, strely na bránku: 27:29, 18.573 divákov.

CALGARY FLAMES – COLUMBUS BLUE JACKETS 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)
Góly: 32. Lindholm (Mangipane, Backlund), 39. Tkachuk (Giordano, Andersson), 65. Brodie (Monahan, Giordano) – 9. Shore (Peeke, Harrington), 12. Nyquist (Foligno, Dubois). Brankári: Talbot – Korpisalo, strely na bránku: 37:22, 18.696 divákov.

COLORADO AVALANCHE – ANAHEIM DUCKS 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 4. Namestnikov (MacKinnon, Landeskog), 15. Landeskog (Girard, Jost), 48. MacKinnon (Landeskog, Jost) – 6. Agozzino (Rowney, Irwine), 14. Guhle (Silfverberg, Rakell), 33. Steel (Getzlaf), 65. Rakell. Brankári: Francouz – Miller, strely na bránku: 35:30, 18.033 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – ARIZONA COYOTES 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Góly: 24. Toffoli (Miller, Hughes), 47. Pearson (Virtanen) – 8. Soderberg, 51. Schmaltz (Soderberg), 53. Crouse (Ekman-Larsson, Hinostroza), 60. Ekman-Larsson (Hjalmarsson, Stepan). Brankári: Demko – Kuemper, strely na bránku: 38:40, 17.363 divákov.

Slovák v akcii
Richard Pánik (Wadhington) 11:44 0 1 1 +1 2 0
pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty