Tri góly za 200 sekúnd. Potom bol však Halák ako stena

V piatkovom programe zápasov zámorskej NHL sa v akcii predstavili dvaja slovenskí reprezentanti.

22.02.2020 06:53 , aktualizované: 07:25
Jaroslav Halák Foto: ,
Jaroslav Halák.

V bránke Bostonu dostal opäť šancu Jaroslav Halák a hoci v stretnutí na ľade Calgary trikrát inkasoval v úvodných 203 sekundách, napokon aj vďaka jeho osemnástim úspešným zákrokom Bruins zvíťazili tesne 4:3.

Pre rodáka z Bratislavy to bolo 16. víťazstvo v aktuálnom ročníku. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára odohral 20:38 min a individuálne štatistiky si vylepšil o jeden plusový bod.

Calgary - Boston.

Edmonton prehral v Minnesote 3:5. Oilers nastúpili bez zraneného kapitána Connora McDavida, hoci zámorské médiá špekulovali o jeho možnom návrate.

Nemecký kanonier Leon Draisaitl poslal hostí v druhej tretine do vedenia 3:2, jeho 35. zásah v tejto sezóne však Edmontonu napokon nestačil. V zápase aj raz asistoval a k pokoreniu 100-bodovej hranice mu chýbajú tri body.

„Olejári“ prehrali druhýkrát za sebou. V drese domácich zažiaril 30-ročný obranca Jared Spurgeon, ktorý prvýkrát v kariére dosiahol čistý hetrik. V rozmedzí 31.-59. minúty ním otočil zápasu z 2:3 na 5:3.

Minnesota - Edmonton.

V drese Dallasu opäť chýbal Andrej Sekera. Stars bez slovenského zadáka prehrali na vlastnom ľade so St. Louis 1:5.

Dallas - St. Louis.

Výsledky:

Calgary – Boston 3:4 (3:3, 0:1, 0:0)
Jaroslav Halák zneškodnil 18 z 21 striel, 85,7% úspešnosť zákrokov
Zdeno Chára (obaja Boston) odohral 20:38 min, 1 plusový bod, 1 strela na bránku, 2 zblokované stre­ly

Dallas – St. Louis 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)