Po rokoch neustáleho prehliadania v Detroite a krátkej anabáze v Las Vegas, našiel Tomáš Tatar konečne svoj hokejový domov.

31.01.2020 06:10 , aktualizované: 10:19
Tomáš Tatar Foto: ,
Gólová radosť Tomáša Tatara v zápase s Philadephiou.

V drese jednej z najslávnejších značiek NHL Montrealu Canadiens prežíva životnú sezónu. Potvrdil to aj v piatkovom stretnutí proti Buffalu.

Sabres síce viedli vďaka gólu kapitána Jacka Eichela v presilovke, ale to bolo zo strany domácich všetko. Odvtedy sa do streleckej listiny zapisovali len Canadiens.

Najskôr vyrovnal Iľja Kovalčuk a po ňom prišli dve chvíle Tatara. V polovici stretnutia našiel parádnou prihrávkou Brendana Gallaghera, ktorý strelil víťazný gól.

Výhru Montrealu spečatil slovenský krídelník strelou do prázdnej bránky. V prebiehajúcej sezóne strelil už 18 gólov a pridal 28 asistencií.

Je suverénne najproduktívnejším hráčom Montrealu. Philip Danault na druhom mieste má 37 bodov.

V súboji New Jersey – Nashville sa v gólovej prestrelke zrodilo víťazstvo hostí 6:5 po nájazdoch, uspeli v nich Filip Forsberg a Matt Duchene.

Na ľade Arizony o triumfe Los Angeles rozhodlo až predĺženie. Všetky tri góly Kings vrátane víťazného na 3:2 strelil Alex Iafallo.

NHL – sumáre:

BUFFALO SABRES – MONTREAL CANADIENS 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 8. Eichel (Dahlin, Johansson) – 21. Kovaľčuk (Suzuki, Armia), 24. Gallagher (TATAR, Danault), 59. TATAR (Suzuki, Armia). Brankáry: Hutton – Price, strely na bránku: 21:30, 16.604 divákov.

NEW JERSEY DEVILS – NASHVILLE PREDATORS 5:6 pp a sn (1:2, 3:1, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Zacha (Hischier, Vatanen), 29. Zacha (Gusev), 31. Gusev (Zacha, Severson), 38. Bratt (Palmieri, Butcher), 47. Hayden (Rooney) – 1. Ekholm (Tinordi, Duchene), 9. Forsberg (Turris, Arvidsson), 33. Bonino (Smith, Grimaldi), 41. Duchene (Josi, Johansen), 50. Forsberg (Josi, Turris), rozh. nájazd Duchene. Brankári: Blackwood – Rinne, strely na bránku: 32:30, 14.327 divákov.

ARIZONA COYOTES – LOS ANGELES KINGS 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 32. Schmaltz (Demers, Söderberg), 40. Dvorak (Hall, Garland) – 9. Iafallo (Hutton, Brown), 58. Iafallo (Kempe, Kopitar), 61. Iafallo (Kopitar, Walker). Brankári: Hill – Campbell, strely na bránku: 28:36, 13.346 divákov.

Slovák v akcii:
Tomáš Tatar (Montreal) 16:23 1 1 2 +2 2 0
pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens