Pánikove góly nepomohli, Černák rozhodol o výhre Tampy

Slovenský útočník Richard Pánik má za sebou skvelú noc v NHL.

30.01.2020 05:52 , aktualizované: 07:57
Richard Pánik Foto: ,
Richard Pánik oslavuje prvý gól v aktuálnom ročníku NHL.

V nočnom stretnutí NHL strelil dva góly. K víťazstvu Washingtonu to nakoniec neviedlo. Capitals prehrali na domácom ľade s Nashvillom 4:5

Pánikova prvá hviezdna chvíľa prišla v polovici prvej tretiny. Krídelník tretej formácie sa dostal do úniku a nechytateľnou strelou prekonal Sarosa.

Z gólu sa tešil aj v druhej časti. So spoluhráčom Hagelinom skvele napádali rozohrávku Nashvillu, čo vyústilo do kuriózneho vlastného gólu jedného z hráčov Predators.

Nakoľko bol Pánik posledným hráčom domácich, ktorý sa dotkol puku, radoval sa zo siedmeho gólu v sezóne.

Pánik odohral celkovo 10:32 min, mal dve strely, dve trestné minúty a tri „hity“. V sezóne má spolu na konte sedem gólov a päť asistencií.

Ďalší míľnik kariéry prekonal kapitán Capitals Alexander Ovečkin. Ruský bombardér sa gólom posunul na deviate miesto medzi najlepšími strelcami histórie NHL.

Na svojom konte má 693 presných zásahov, Steve Yzerman o jeden menej. Ovečkinovi chýba už len jediný, aby sa vyrovnal ôsmemu v poradí – Markovi Messierovi.

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom prehral s Torontom 3:5. Domácim nestačili ani dva góly Alexandra Radulova. Sekera strávil na ľade 15:32 min a mal jeden strelecký pokus.

Obranca Erik Černák svojim štvrtým gólom v sezóne rozhodol o triumfe Tampy Bay na ľade Los Angeles 4:2.

V 45. minúte nahodil puk od modrej čiary, brankár Jonathan Quick ho nevidel cez cloniacich hráčov a skončil za jeho chrbtom.

Tampa tak viedla 3:2, poistku do prázdnej bránky dal sekundu pred koncom Steven Stamkos. Černák odohral celkovo 20:32 min a okrem gólu si pripísal aj tri plusové body.

NHL – výsledky:
Dallas – Toronto 3:5, Washington – Nashville 4:5 /Pánik za domácich 2+0/, Anaheim – Arizona 4:2, Edmonton – Calgary 3:3 po 3. tretine, Los Angeles – Tampa Bay 2:3 v 3. tretine /Černák za hostí 1+0/, San Jose – Vancouver 2:4 v 3. tretine

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Washington Capitals