Tatarov 40. bod prehru neodvrátil. Spolu s brankárom ponúkli gól súperovi

Útočník Montrealu Tomáš Tatar zaznamenal proti Chicagu asistenciu, ktorá bola jeho 40. bodom v tejto sezóne NHL, prehru 1:4 však neodvrátil.

16.01.2020 06:43 , aktualizované: 08:38
Charlie Lindgren Foto: ,
Brankár Montrealu Charlie Lindgren inkasuje gól v zápase s Chicagom.

Slovenský hokejista strávil na ľade strávil celkovo 19:18 minúty, okrem asistencie pri góle mal aj dve strely na bránku a tri bodyčeky. Chicagu sa v tomto období darí, zvíťazilo tretíkrát za sebou. Naopak, Montreal prehral deviaty z uplynulých jedenástich stretnutí.

V dueli s Chicagom doplatil na slabú efektivitu v presilovkách, keď nedokázal využiť ani jednu z troch. Úvodný gól dokonca inkasoval vo vlastnej početnej výhode a mal v ňom prsty aj Tatar.

Pri rozohrávke si nerozumel s brankárom Charliem Lindgrenom, puk ukoristil Drake Caggiula, prihral Zachovi Smithovi, ktorý bez ťažkostí trafil odkrytú bránku. Ten istý hráč o tri minúty neskôr zvýšil na 2:0.

Jeden z jeho lídrov Patrick Kane si pripísal 60. bod v sezóne a 998. v kariére v najslávnejšej profilige. V mimoriadne úspešnej sérii proti Montrealu pokračuje rodák z tohto mesta Corey Crawford. Jeho 32 zákrokov znamenalo šieste víťazstvo tohto brankára z ôsmich zápasov, ktoré odchytal v Bell Centre, dvakrát z toho bol shutout.

„Miluje chytať v Montreale, zvyčajne tu máva veľmi dobré zápasy,“ pochválil Crawforda Patrick Kane na oficiálnom webe NHL.

„Hrali sme dobre v defenzíve, to platí aj o pár predchádzajúcich zápasoch. Držali sme súpera čo najviac od bránky a pri strelách zasa zabraňovali dorážkam. Preto sme zvíťazili,“ skonštatoval Crawford.

„Nedostali sme sa poriadne do tohto zápasu, víťazstvo v ňom sme si nezaslúžili,“ zhodnotil tréner Montrealu Claude Julien.

Obhajca Stanleyho pohára St. Louis tiež nevyužil domáce prostredie, keď podľahol Philadelphii 3:4 po predĺžení. Blues však môžu byť spokojní s bodom, keďže v 51. minúte prehrávali 1:3.

Hostia dokázali odpovedať na otvárací zásah Justina Faulka troma gólmi, v záverečnej desaťminútovke však prišli o náskok. Domácim stačili tri minúty na vyrovnanie. Flyers napokon predsa uspeli, v 64. minúte rozhodol Jakub Voráček.

Tréner Flyers Alain Vigneault dosiahol 673. víťazstvo v kariére a v historickej štatistike sa dostal sa na 11. miesto pred Mikea Keenana. „Odohrali sme solídny zápas proti silnému súperovi. Už predtým sme čelili Washingtonu, Tampe Bay či Bostonu, ale vždy sme podali dobrý výkon. Dnes mal súper dobré momenty, aj my sme neboli vždy koncentrovaní, ale bojovali sme a dokázali uspieť,“ uviedol Vigneault.

Sumáre:

MONTREAL CANADIENS – CHICAGO BLACKHAWKS 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 21. Danault (Kovaľčuk, TATAR) 6. Z. Smith (Caggiula), 9. Z. Smith (Koekkoek, Määttä), 32. DeBrincat (P. Kane, J. Toews), 52. Caggiula. Brankári: Lindgren – Crawford, strely na bránku: 33:28, 21.302 divákov.

ST. LOUIS BLUES – PHILADELPHIA FLYERS 3:4 (1:0, 0:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 15. Faulk (Steen, Thomas), 51. R. O'Reilly (B. Schenn, Perron), 54. Steen (Thomas, Schwartz) 33. Pitlick (Laughton, Niskanen), 36. M. Raffl (Hägg, Couturier), 41. Konecny (J. van Riemsdyk, Giroux), 64. Voráček (Provorov, Couturier). Brankári: Binnington – Elliott, strely na bránku: 33:25, 18.096 divákov.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Chicago Blackhawks