Chára ustál tvrdý úder a zložil mladého Rusa. Už má toľko bitiek ako vlani

Zdeno Chára sa tretíkrát v tejto sezóne NHL pobil, čím vyrovnal počet pästných súbojov z minulej sezóny.

08.01.2020 07:19
debata (6)

Kapitán Bostonu, ktorému nedávno vybrali z čeľuste kovovú výstuž, v polovici tretej tretiny zápasu s Nashvillom reagoval na tvrdý „hit“ ruského útočníka Jakova Trenina na jeho partnera z obrany Charlieho McAvoya.

Štyridsaťdvaročný Chára uštedril viac úderov o 20 rokov mladšiemu Treninovi ako on jemu, ale aj o hlavu vyšší Slovák utŕžil. Po jednom z úderov mladého Rusa takmer neudržal stabilitu na ľade.

Napokon slovenský „obor“ na korčuliach získal kontrolu nad súbojom a výsledkom bolo 7 trestných minút – 5 za bitku a 2 za hrubosť. Chára celkovo odohral 18:29 min a k bitke pridal aj jeden bodyček. Boston triumfoval v Nashville hladko 6:2 a neosladil trénerovi Johnovi Hynesovi jeho premiéru na lavičke Predators.