Černák pri demontáži s gólom i asistenciou, Jaroš nedohral. Kríza Montrealu trvá

Slovenský hokejista Erik Černák strelil v noci na stredu v NHL gól a pridal asistenciu pri triumfe Tampy Bay nad Vancouverom 9:2.

08.01.2020 06:37
Erik Černák, Steven Stamkos, Braydon Coburn Foto: ,
Erikovi Černákovi gratulujú ku gólu spoluhráči z Tampy Steven Stamkos a Braydon Coburn.

Dvadsaťdvaročný obranca zvýšil v závere druhej tretiny na 6:2 strelou od modrej čiary, v tretej časti hry prihral na siedmy gól Braydenovi Pointovi. Domáca Tampa Bay zvíťazila ôsmykrát za sebou.

Černák strávil na ľade 19:25 minúty a bol tretí najvyťaženejší hráč Tampy, do štatistík si zapísal aj dva plusové body. V tejto sezóne zatiaľ nazbieral osem bodov (3+5).

Zásah slovenského obrancu vyhnal z bránky Canucks Švéda Jacoba Markströma, ktorého nahradil Thatcher Demko. Černák si vylepšil sezónne skóre na tri góly a päť asistencií, v zápase odohral celkovo 19:25 min s výkazom 1 gól, 1 asistencia, 1 strela, 2 „hity“, 2 zablokované strely a 2 plusové body.

Jeho spoluhráč Carter Verhaeghe zaznamenal prvý kariérny hetrik a Vancouver dosť ponižujúcim spôsobom nepredĺžil sériu siedmich víťazstiev. „Je to výborný pocit skórovať trikrát. Všetci spoluhráči sa mi snažili posúvať puk a najmä Kučerov odviedol výbornú robotu. Môj hetrik je výsledkom veľkého úsilia celého tímu,“ vyhlásil Carter Verhaeghe.

Rovnaký počet bodov ako Černák má na konte Richard Pánik, ktorého Washington na vlastnom ľade zdolal Ottawu hladko 6:1. Slovenský útočník dosiahol asistenciu.

V drese hostí sa predstavil obranca Christián Jaroš, súboj však nedohral pre zranenie. Príčinou bola kolízia s T.J. Oshiem v tretej tretine, keď sa obaja zrazili hlavami. Jaroš zamieril do šatne, stihol tak odohrať iba 9:46 minúty a mal mínusový bod.

Ottawa v zápase stratila aj útočníka Nicka Paula, ktorý bude pauzovať niekoľko týždňov pre zranenie dolnej časti tela. Rozsah Jarošovho zranenia nie je zatiaľ známy.

Kapitán Capitals Alexander Ovečkin strelil dva góly, čím sa dostal v sezóne na 26 a celkovo v NHL kariére na 684 zásahov. Vyrovnal sa tým Fínovi Teemu Selännemu na 11. mieste historických štatistík najlepších strelcov profiligy.

„Bez mojich kamarátov na ľade by som toto číslo nikdy nedosiahol. Ocitnúť sa v tejto spoločnosti je veľká vec. Ešte ma však čaká dlhá cesta a budem sa naďalej snažiť by čo najlepší,“ uviedol Alexander Ovečkin, cituje ho portál NHL. Z víťazstva sa tešil aj Boston, ktorý uspel v Nashville 6:2. V bránke hostí dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom Tuukka Rask a pripísal si 34 zákrokov. Kapitán Bostonu Zdeno Chára nebodoval, v tretej tretine sa však pobil s Jakovom Treninom. Okrem päťminútového trest dostal aj dve minúty navyše za hrubosť.

Montreal prehral na ľade posledného tímu súťaže Detroitu 3:4, slovenský krídelník Tomáš Tatar vystrelil štyrikrát na bránku súpera, ale bez bodového efektu. Počas 17:17 min si odsedel aj dve trestné minúty. Detroit zdolal Canadiens aj v treťom vzájomnom súboji v sezóne.

NHL – sumáre:

TAMPA BAY LIGHTNING – VANCOUVER CANUCKS 9:2 (0:1, 6:1, 3:0)
Góly: 25. T. Johnson (Palát, Hedman), 31. Stamkos (Point), 36. Killorn, 38. Verhaeghe (Point, Gourde), 38. Kučerov (Point), 39. ČERNÁK (Stamkos, Coburn), 45. Point (Stamkos, ČERNÁK), 53. Verhaeghe (Stephens), 59. Verhaeghe (Kučerov, Sergačov) 19. Pettersson (Boeser), 35. Eriksson (Horvat, Pearson). Brankári: Vasilevskij – Markström (39. Demko), strely na bránku: 37:23, 19.092 divákov.

FLORIDA PANTHERS – ARIZONA COYOTES 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Góly: 32. Acciari (Yandle, Trocheck), 32. Hoffman (Stillman, Toninato) 31. Dvorak (Hall, Ekman-Larsson), 34. Ekman-Larsson (Stepan, Kessel), 36. Hall (Kessel, Ekman-Larsson), 59. Söderberg (Demers), 60. Crouse (Kessel). Brankári: Driedger – Hill, strely na bránku: 39:37, 12.120 divákov.

WASHINGTON CAPITALS OTTAWA SENATORS 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Góly: 22. Oshie (Vrána), 29. Gudas (Kuznecov, Kempný), 38. Ovečkin (Orlov, Wilson), 41. Oshie (Bäckström, Carlson), 43. Eller (Siegenthaler, PÁNIK), 57. Ovečkin (Carlson, Wilson) 6. Anisimov (Balcers). Brankári: Samsonov – Anderson (43. Högberg), strely na bránku: 41:27, 18.573 divákov.

CAROLINA HURRICANES – PHILADELPHIA FLYERS 5:4 pp (2:2, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 10. Wallmark (McGinn, Martinook), 16. Foegele (Staal, Gardiner), 24. Gardiner (Aho, Foegele), 25. Edmundson (Hamilton, Haula), 62. Hamilton (Aho, Nečas) 1. Konecny (Hägg, Giroux), 9. Raffl (Voráček), 35. Aube-Kubel (Hayes), 56. Sanheim (Myers, Couturier). Brankári: Reimer – Elliott, strely na bránku: 33:21, 15.072 divákov.

NEW JERSEY DEVILS – NEW YORK ISLANDERS 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1) Góly: 9. Subban (Wood, Street), 39. Hischier, 52. Palmieri (Hischier, Severson) 4. Cizikas (Martin, Komarov), 11. Eberle, 55. Kühnhackl (Dal Colle), 65. Lee (Toews, Barzal). Brankári: Blackwood – Greiss, strely na bránku: 35:41, 14.518 divákov.

NEW YORK RANGERS – COLORADO AVALANCHE 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Góly: 9. Kreider (Strome, DeAngelo), 16. Zibanejad (DeAngelo, Fast), 29. Skjei (Fox, Panarin), 34. Strome (Fast, Panarin), 60. Panarin (Zibanejad, Fast) 5. Compher (Girard, Burakovsky), 7. MacKinnon, 32. Compher (Burakovsky, Ničuškin). Brankári: , strely na bránku: , divákov.

DETROIT RED WINGS – MONTREAL CANADIENS 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly: 33. Nielsen (G. Smith, Bowey), 41. Fabbri (Bertuzzi, Larkin), 52. Nielsen (Green), 57. Zadina (Erne, Filppula) 13. Lehkonen, 27. Suzuki (Domi, Kovaľčuk), 47. Mete (Kovaľčuk, Suzuki). Brankári: Bernier – Lindgren, strely na bránku: 30:26, 17.538 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – BOSTON BRUINS 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Góly: 31. Forsberg (Duchene, Josi), 59. Granlund (Ekholm, Forsberg) 2. Pastrňák (McAvoy, Grzelcyk), 29. Heinen (Grzelcyk, Coyle), 38. Bergeron (DeBrusk, Marchand), 43. Wagner (Lindholm, Krug), 60. Krejčí (Rask), 60. Coyle (Ritchie, Heinen). Brankári: Rinne – Rask, strely na bránku: 35:36, 17.623 divákov.

ST. LOUIS BLUES – SAN JOSE SHARKS 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 26. Bozak (Steen, Schenn), 27. Barbašev (Sundqvist), 45. Perron (O'Reilly) 43. Meier (E. Karlsson, Goodrow), 57. E. Karlsson. Brankári: Binnington – Dell, strely na bránku: 27:29, 18.096 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS – CALGARY FLAMES 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 20. Kubalík (Boqvist, Kane) 21. Lindholm (Tkachuk, Brodie), 37. Lindholm (Tkachuk). Brankári: Crawford – Talbot, strely na bránku: 32:28, 21.274 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – PITTSBURGH PENGUINS 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Góly: 28. Pacioretty (Hague), 35. Šťastný (Stone, Theodore), 53. R. Smith (Stephenson, R. Smith) 3. Malkin (Rust, Kahun), 8. Hörnqvist (J. Johnson, Letang), 25. Kahun (Marino, Riikola), 43. Tanev (Letang). Brankári: Miller – Merzlikins, strely na bránku: 40:27, 16.153 divákov.

ANAHEIM DUCKS COLUMBUS BLUE JACKETS 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 4. Getzlaf (Del Zotto), 21. Kaše, 60. Kaše (Fowler, Getzlaf) 12. Robinson (Nash, Gavrikov), 39. Gerbe (Dubois), 40. Werenski (Dubois, Nyquist), 59. Werenski (Dubois). Brankári: Fleury – Jarry, strely na bránku: 34:16, 18.298 divákov.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Zdeno Chára #Erik Černák