Dráma vo Washingtone. Pánik pri nej nechýbal

Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad San Jose 5:4 po predĺžení.

06.01.2020 06:56
Washington, San Jose Foto: ,
Jeden z kľúčových okamihov. Hokejisti Washingtonu sa tešia z vyrovnávajúceho gólu.

V 60. minúte ešte prehrávali o dva góly, ale Jakub Vrána a T.J. Oshie sa postarali o vyrovnanie a v extračase rozhodol Lars Eller.

V drese Capitals odohral takmer 14 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý zaznamenal jeden plusový bod aj dve trestné minúty. Hosťom nestačil ani hetrik Evandera Kanea.

Kane ho dosiahol počas 10:24 min v druhej tretine, ale hosťom to nepomohlo na ceste za víťazstvom. Tri góly v jednej tretine strelil 28-ročný útočník San Jose po druhý raz v tejto sezóne.

„Počas väčšiny zápasu sme boli lepší tím, ale nedotiahli sme to do konca,“ uviedol Evander Kane po treťom hetriku v kariére na portáli NHL.

Na konte má v aktuálnej sezóne už 18 gólov a celkovo 32 bodov. Ešte lepšie je na tom český útočník Capitals Jakub Vrána.

Dvoma gólmi proti San Jose sa dostal na 18 gólov a 34 bodov a prežíva najlepšiu sezónu v kariére.

Záverečné okamihy zo zápasu Washington - San Jose.

Vlani za 82 zápasov základnej časti nazbieral 47 bodov, teraz mu na priebežný súčet 34 bodov stačilo iba 43 zápasov. Washington má na čele NHL 63 bodov, o 4 viac ako dvojica Boston, St. Louis. San Jose je až na trinástej priečke v Západnej konferencii.

„Nikdy netúžime po situácii, keď musíme streliť neskoré góly ako v tomto zápase. Na druhej strane ukazuje to charakter a silu tohto tímu. Nikdy sa nevzdávame a nakoniec sme získali veľmi cenné body z tohto zápasu,“ skonštatoval Jakub Vrána.

„Mám vieru v tento tím a hráčov, ktorí sa chcú ukázať práve v zložitých situáciách. Nie sú ovplyvnení tlakom, jednoducho idú do toho a snažia sa rozhodnúť zápas, keď je to potrebné,“ pochválil svoj tím tréner Washingtonu Todd Reirden.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Caroliny 3:1. Slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning odohral vyše 16 minút a zapísal si dve trestné minúty. Tampa zvíťazila už v siedmom zápase za sebou.

Zostrih zo zápasu Carolina - Tampa Bay.

Výsledky:
Washington – San Jose 5:4 po predĺžení (0:0, 2:3, 2:1 – 1:0)
Richard Pánik (Washington) odohral 13:53 min, 2 „hity“, 1 plusový bod, 2 trestné minúty
Carolina – Tampa Bay 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:32 min, 2 „hity“, 2 zablokované strely, 2 trestné minúty
Pittsburgh – Florida 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Minnesota – Calgary 4:5 po sam. nájazdoch (3:2, 0:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Chicago – Detroit 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Anaheim – Nashville 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 3:1, 0:2 – 0:0, 1:0)

Viac na túto tému: #Washington Capitals #San Jose Sharks