Rozbehnutý Tatar opäť zažiaril, dva body Sekeru. Jaroš sa vrátil

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v zámorskej NHL gól i asistenciu, ani jeho dva body ale neodvrátili prehru Montrealu na ľade Floridy 5:6. Hviezdou domácich bol Jonathan Huberdeau, ktorý si pripísal štyri body (2+2).

30.12.2019 06:55 , aktualizované: 08:34
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar pri striedačke Montrealu po góle Floride.

Tatar svojím 16. gólom v sezóne znížil v prvej tretine na 1:2, keď po vydarenej presilovkovej kombinácii prekonal Sergeja Bobrovského presnou strelou k bližšej žrdi. Necelé dve minúty pred koncom sa potom pri hre bez brankára podieľal na kontaktnom zásahu na 5:6. Canadiens ale už nedokázali poslať duel do predĺženia. Po predchádzajúcom dueli na ľade Tampy (4:5) utrpeli ďalšiu tesnú prehru.

„Prehrali sme ďalší zápas na tripe. Tieto body nám budú chýbať a budeme ich musieť v ďalšom priebehu sezóny niekde dohnať,“ povzdychol so Tatar. Do štatistík sa zapísal v treťom stretnutí za sebou, na konte má 35 bodov v 39 zápasoch.

„Musíme zlepšiť našu hru, viac sa koncentrovať, lebo momentálne dostávame príliš veľa gólov. Musíme viac pomôcť vzadu Careymu (Priceovi) a lepšie zvládať tieto tesné zápasy. Ťažko sa víťazí, keď inkasujeme štyri či päť gólov. Nie je nič zlé na tom, ak budeme vyhrávať 2:1. Momentálne však umožňujeme súperovi dostávať sa do príliš veľkých šancí, musíme si pozrieť video, čo robíme zle,“ povedal vo videorozhovore pre klubový web slovenský krídelník, ktorý odohral 18:52 min, pripísal si aj štyri strely na bránku a mínusový bod.

Canadiens otočili stav z 0:2 na 3:2, ale potom inkasovali od Floridy štyrikrát za sebou a prehrali tretí zápas z uplynulých štyroch.

„Nemôžete hrať v tejto lige hokej ako na rybníku a pritom očakávať, že budete víťaziť. V dvoch zápasoch sme strelili dokopy deväť gólov, to by mal byť dostatočný počet na to, aby sme ich pri kvalitnej defenzíve vyhrali. My však hráme ľahkovážne. Všetci máme na tom svoj podiel viny. Potrebujeme lepšiu obranu, lepšie brankárske zákroky, chalanov, ktorí ubránia oslabenia,“ hneval sa tréner „Habs“ Claude Julien.

Štvrtý domáci triumf Panthers v sérii zariadili Jonathan Huberdeau (2+2) s Aleksanderom Barkovom (2+1). Huberdeau bodoval v šiestom stretnutí po sebe a ako druhý hráč v klubovej histórii po Pavlovi Burem dosiahol 50-bodovú hranicu už v 38. zápase sezóny.

Dallas štyrmi gólmi v tretej tretine otočil duel na ľade Arizony z 0:2 na 4:2 vo svoj prospech. Dvoma asistenciami k tomu prispel slovenský obranca Andrej Sekera. V 51. minúte zadovkou spoza bránky šikovne našiel Alexandra Radulova a ten vyrovnal na 2:2, dodatočne mu priznali aj asistenciu pri góle Mattiasa Janmarka do prázdnej bránky. Sekera bodoval po desiatich dueloch, na konte má v sezóne spolu päť asistencií a žiadny gól. Sekera bol na ľade takmer 15 minút, mal dva plusové body.

Obranca Christián Jaroš si pripísal druhý štart v tomto ročníku profiligy, prvý od 22. novembra. Jeho Ottawa ale doma nestačila na New Jersey 3:4 po predĺžení. Jaroš odohral 7:53 min, mal plusový bod, dve zblokované strely a dva „hity“. V nadstavení rozhodol o triumfe hostí Jack Hughes.

Boston zdolal Buffalo 3:2, slovenský zadák Zdeno Chára strávil na ľade 22:55 min bez bodového zápisu. Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke domácich prednosť Fín Tuuka Rask, dvoma presilovkovými gólmi sa prezentoval v drese víťazov Jake DeBrusk.

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave si poradila s Detroitom 2:1. Černák strávil na ľade 17:22 min, na bránku súpera vyslal tri strelecké pokusy. Tampa vyhrala nad Detroitom už 16. duel v základnej časti za sebou.

NHL – sumáre:

ST. LOUIS BLUES – WINNIPEG JETS 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 15. O'Reilly (Pietrangelo, Sundqvist), 36. Schwartz (Kyrou, Schenn), 48. Thomas (Dunn, Kyrou), 60. Schwartz 26. Shore (Shaw, Harkins). Brankári: Binnington – Hellebuyck, strely na bránku: 28:26, 18.096 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS – CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp a sn (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 7. Nash (Gavrikov, Savard), 19. Dubois (Foligno, Gerbe) 48. Strome (Gustafsson, DeBrincat), 58. Gustafsson (Keith, Kubalík), rozh. nájazd Kane. Brankári: Korpisalo (65. Merzlikins) – Lehner, strely na bránku: 33:30, 18.544 divákov.

OTTAWA SENATORS – NEW JERSEY DEVILS 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 29. Paul (Duclair, Goloubef), 34. Anisimov (Englund, White), 56. Chabot (Pageau) 9. Hischier (Vatanen, Severson), 36. Gusev (Vatanen, J. Hughes), 38. Wood (Simmonds), 61. J. Hughes (Palmieri, Vatanen). Brankári: Anderson – Blackwood, strely na bránku: 23:34, 14.005 divákov.

MINNESOTA WILD – NEW YORK ISLANDERS 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 16. Donato (Suter, Eriksson Ek) 45. Pulock (Barzal, Pelech), 47. Martin (Komarov, Leddy), 58. Kühnhackl (Nelson). Brankári: Dubnyk – Varlamov, strely na bránku: 26:28, 17.506 divákov.

BOSTON BRUINS – BUFFALO SABRES 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 13. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 43. DeBrusk (Kampfer, Pastrňák), 43. DeBrusk (Krejčí, Kampfer) – 27. Ristolainen (Reinhart, Johansson), 46. Lazar (Ristolainen, Eichel). Brankári: Rask – Ullmark, strely na bránku: 22:26, 17.850 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – DETROIT RED WINGS 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 25. Palát (Shattenkirk), 46. Point (Hedman) – 38. Fabbri (Hronek). Brankári: McElhinney – Bernier, strely na bránku: 39:20, 19.092 divákov.

FLORIDA PANTHERS – MONTREAL CANADIENS 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
Góly: 5. Acciari (Connolly, Matheson), 7. Barkov (Huberdeau), 24. Barkov (Huberdeau, Dadonov), 34. Huberdeau (Dadonov, Matheson), 35. Huberdeau (Barkov, Stralman), 41. Matheson 14. TATAR (Petry, Suzuki), 22. Petry (Suzuki), 23. Domi (Kulak, Suzuki), 45. Kotkaniemi (Weal, Domi), 59. Weber (Petry, TATAR). Brankári: Bobrovskij – Price, strely na bránku: 34:43, 19.651 divákov.

ARIZONA COYOTES – DALLAS STARS 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)
Góly: 9. Hall (Garland, Dvorak), 19. Garland (Schmaltz, Söderberg) 43. Benn (Seguin, Lindell), 51. Radulov (SEKERA, Benn), 56. Hintz (Gurianov, Klingberg), 59. Janmark. Brankári: Raanta – Chudobin, strely na bránku: 35:25, 17.125 divákov.

ANAHEIM DUCKS – PHILADELPHIA FLYERS 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 1. Gudbranson (Henrique) – 10. Couturier (Voráček, Giroux), 64. Hayes (Voráček). Brankári: Gibson – Elliott, strely na bránku: 28:35, 16.238 divákov.

CALGARY FLAMES – VANCOUVER CANUCKS 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Góly: 39. Andersson (Monahan, Tkachuk), 60. Hanifin (Lindholm, Tkachuk) – 4. Myers (Virtanen, Gaudette), 7. Myers (Boeser, Q. Hughes), 11. Virtanen (Myers, Pearson), 47. Pearson (Horvat, Eriksson), 60. Pearson (Horvat, Edler). Brankári: Rittich (11. Talbot) – Demko, strely na bránku: 25:28, 19.289 divákov.

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Andrej Sekera #Christián Jaroš