Tatar si doprial gólové Vianoce. Chára na ľade nebol

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na utorok v NHL dva góly. Montrealu Canadiens pomohol k triumfu vo Winnipegu 6:2.

24.12.2019 07:48
debata (2)

Dvadsaťdeväťročný útočník sa presadil po šiesty raz z predchádzajúcich siedmich stretnutí. V tejto sezóne má na konte 15 zásahov, celkovo 32 bodov.

Tatar v 16. minúte vyrovnal v presilovej hre na 1:1 a o 72 sekúnd neskôr dostal svoj tím do vedenia. Na ľade strávil 18:08 minúty a pripísal si aj dva plusové body. Dva góly strelil aj jeho kolega z prvého útoku Phillip Danault. Montreal zvíťazil šiestykrát z ôsmich zápasov.

Obranca Tampy Bay Erik Černák sa na domácom víťazstve nad Floridou 6:1 podieľal asistenciou. Hrdinom Lightning sa stal Nikita Kučerov, ktorý dosiahol tri body (1+2) a pokoril hranicu 500 bodov v profilige.

Boston Bruins bez Zdena Cháru na vlastnom ľade zdolal Washington Capitals 7:3. V domácej bránke dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 39 zákrokov. Chára absentoval pre menší operačný zákrok čeľuste. V drese hostí Richard Pánik odohral 7:56 minúty bez bodového zápisu.

Divoký zápas videli diváci v Montreale. Domáce „javorové listy“ prehrávali po druhej tretine 3:5, no napokon zvíťazili 8:6. V priebehu 59 sekúnd pritom strelili tri góly, dvakrát sa presadil Mitchell Marner, ktorý v dueli aj trikrát asistoval. Vyrovnal tak svoje bodové maximum v jednom stretnutí. Tri body dosiahol jeho spoluhráč John Tavares (1+2), stihol ich nazbierať za 5:10 minúty úvodného dejstva.

Výsledkové sumáre NHL – pondelok:

Winnipeg – Montreal 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18:08 min, 2 góly, 6 striel, 3 „hity“, 2 plusové body, 2. hviezda

Boston – Washington 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)
Richard Pánik (Washington) odohral 7:56 min, 1 strela, 2 „hity“, 1 zablokovaná stre­la

Tampa Bay – Florida 5:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:15 min, 1 asistencia, 3 „hity“, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

Minnesota – Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) ** New York Islanders – Columbus 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)** ** Philadelphia – New York Rangers 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)** ** Toronto – Carolina 8:6 (3:2, 0:3, 5:1)** ** Ottawa – Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)** ** Nashville – Arizona 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)** ** Chicago – New Jersey 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)** ** Los Angeles – St. Louis 1:4 (1:4, 0:0)** ** Vancouver – Edmonton 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)** ** Vegas – Colorado 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)**