Tatarovi šéfuje pravý kapitán. Weber zastavil strelu zubami

Nech za klub položia aj život. To si želajú fanúšikovia od hráčov. Síce nie život, no zuby vložil do hry v noci na sobotu kapitán Montrealu Shea Weber.

07.12.2019 10:05

Canadiens po jedenástich minútach prvej tretiny viedli 1:0. Tridsaťštyriročný kanadský obranca nechcel pripustiť zmenu skóre. Bol odhodlaný natoľko, že sa položil do strely útočníka New Yorku Rangers Ryana Stroma.

Uvedomoval si pritom, že Strome bude s najväčšou pravdepodobnosťou zakončovať do miest, kam zložil hlavu. Tak aj bolo, Weber inkasoval puk priamo do zubov. Chvíľu si poležal, no vstal a sám odkorčuľoval na striedačku. Cestou párkrát odpľul krv. Po ošetrení sa vrátil do hry a bol najvyťaženejším hráčom na ľade.

Odmenou mu bolo sladké víťazstvo na ľade súpera 2:1. Na prvý gól hostí po krásnej kombinácii asistoval najproduktívnejší hráč Canadiens Tomáš Tatar. Montreal je 7. vo Východnej konferencii, o dve priečky pred NY Rangers.

Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #New York Rangers #Shea Weber