Československá paráda. Pozrite si, ako Halák a spol. vyučovali

Hokejisti Bostonu Bruins otočili v piatok domáci zápas NHL s New Yorkom Rangers a zvíťazili 3:2 po predĺžení.

29.11.2019 22:06 , aktualizované: 30.11.2019 09:46
Halák Chára Foto: ,
Kapitán Bostonu Zdeno Chára (33) čistí priestor pred bránkou Jaroslava Haláka.
debata (2)

V ich drese odchytal celý duel slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý kryl 26 striel a pripísal si aj asistenciu na víťazný gól Davida Krejčího v 62. minúte.

„Bol to náročný duel. Celý zápas akoby sme sa nevedeli rozbehnúť, no držali sme sa nášho herného plánu. Skvele zvládnuté oslabenia a Jaro v bránke nám dali výbornú šancu zvíťaziť. Sme za to šťastní, vďaka oslabeniam a Jarovi sme boli schopní získať dva body,“ povedal pre nhl.com Pastrňák (v zápase 1+1).

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 23:39 minúty a nazbieral tri hity. „Medvede“ naplno bodovali šiestykrát za sebou.

Hokejisti Washingtonu Capitals v noci na sobotu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Tampou Bay Lightning 4:3 po predĺžení. V drese hostí chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý si odpykával dvojzápasový trest.

Za Washington odohral vyše 7 minút Richard Pánik a pripísal si štyri trestné minúty. Prvé vylúčenie Pánika využil v 19. minúte Brayden Point, pre ktorého to bol 100. zásah v NHL. Capitals po druhej tretine prehrávali 1:3.

V úvode tretieho dejstva skorigoval Jakub Vrána a v 52. minúte vyrovnal v presilovej hre Alexander Ovečkin. O druhom bode pre domácich rozhodol v 64. minúte Dmitrij Orlov. Hostia prehrali aj druhý zápas bez Černáka.

Vydarený večer zažil Nathan MacKinnon, ktorý k triumfu Colorada nad Chicagom prispel štyrmi gólmi. V 59 sekunde stretnutia otvoril skóre, na ďalšie zásahy prihral.

Úradujúci víťaz Stanleyho pohára St. Louis triumfovali v Dallase 3:1. Andrej Sekera strávil v drese Stars na ľade takmer sedemnásť minút, do štatistík sa však nezapísal.

Prvú prehru pod novým trénerom Sheldonom Keefeom utrpelo Toronto, ktoré podľahlo v Buffale 4:6. „Javorové listy“ neuspeli po troch víťazstvách.

BOSTON BRUINS – NEW YORK RANGERS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 39. Kuraly (DeBrusk, Carlo), 45. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 62. Krejčí (Pastrňák, HALÁK) – 15. Buchnevič (DeAngelo, Trouba), 27. Chytil (Strome, Panarin)
Anaheim – Winnipeg 0:3, Buffalo – Toronto 6:4, Chicago – Colorado 2:5, Minnesota – Ottawa 7:2, Philadelphia – Detroit 6:1, San Jose – Los Angeles 4:1, Washington – Tampa Bay 4:3 pp, Vegas – Arizona 2:1 pp a sn, Columbus – Pittsburgh 5:2, Carolina – Nashville 0:3, Dallas – St. Louis 1:3