Chárov gól na 4:0 Bostonu nestačil. Tatar zaváhal, potom prispel k obratu

Hokejisti Bostonu nevyužili štvorgólové vedenie a v zápase NHL podľahli Floride 5:4 po nájazdoch. Na 4:0 pre Bruins zvyšoval kapitán Zdeno Chára, keď upratal za Sergeja Bobrovského odrazený puk z veľkého uhla.

13.11.2019 06:38
Zdeno Chára, Aleksander Barkov Foto: ,
Súboj kapitánov: bostonský Zdeno Chára a floridský Aleksander Barkov.

Najvyšší a najstarší aktívny hráč profiligy skóroval tretíkrát v prebiehajúcej sezóne. Boston však skvele rozohraný zápas pustil z rúk.

Panthers najmä vďaka dvojici Keith Yandle (1+2) a Jonathan Huberdeau (0+3) dokázali vyrovnať a v nájazdoch rozhodol o ich triumfe Mike Hoffman. Za Boston odchytal celý zápas Fín Tuukka Rask, Slovák Jaroslav Halák bol na striedačke.

Boston prehral štvrtý zápas v sérii. Chára dosiahol tretí gól a siedmy bod v sezóne, odohral 22:47 min, rozdal dva bodyčeky a dve súperove strely zablokoval.

„Mali sme byť schopnejší a ukončiť to v riadnom hracom čase. V tretej tretine sme súperovi ponúkli veľa času a miesta. Vždy keď to urobíte, potom pykáte,“ skonštatoval 42-ročný kapitán Bostonu Chára.

Boston - Florida

„Verili sme pred treťou tretinou, že môžeme streliť góly. Tušili sme, že ak sa rozbehneme, môžeme aj vyrovnať. Našťastie sa nám to podarilo,“ uviedol strelec víťazného gólu Floridy Mike Hoffman.

„Tretia tretina z našej strany bola blamáž. Áno, oni ukázali charakter, ale my sme hrali zle a aj ja nesiem vinu,“ uviedol brankár Bostonu Tuukka Rask.

Tomáš Tatar z Montrealu strelil v zápase proti Columbusu vyrovnávajúci gól 41 sekúnd pred koncom a poslal duel do predĺženia. Bol to pre neho šiesty gól v sezóne.

Slovenský krídelník tak napravil svoje zaváhanie pri druhom góle hostí, keď cez neho poľahky prešiel Zach Werenski. Canadiens sa napokon tešili z víťazstva po nájazdoch, jediným úspešným exekútorom domáci Jonathan Drouin.

Montreal - Columbus

Šikovný krídelník načal štvrtú stovku bodov v NHL a zároveň v tejto sezóne v 18 zápasoch dosiahol 15 bodov. Je jediný zo Slovákov, ktorý ako-tak drží krok s najlepšími útočníkmi v zámorskej profilige.

„Nadviazali sme s Nickom Suzukim očný kontakt, bola to skvelá hra od neho. Ja som sa len snažil nájsť správne miesto, aby som bol čo najlepšie pripravený strieľať,“ uviedol Tomáš Tatar na webe NHL. Tatar sa napriek gólu nedostal medzi tri hviezdy zápasu, tou prvou sa stal jeho spoluhráč z bránky Canadiens Carey Price s 33 zákrokmi.

„Kedykoľvek dosiahneme víťazstvo po obrate v zápase a góle v poslednej minúte, je to veľký bonus. Súper výborne korčuľoval aj pokrýval puk, zaslúži si pochvalu. Blue Jackets odohrali výborný zápas,“ povedal Price.

Sumáre NHL:

Boston – Florida 4:5 sn (0:0, 4:0, 0:4 – 0:0)
Góly: 32. Pastrňák, 35. Nordström, 38. Bjork, 40. Chára – 50. a rozhodujúci sam. nájazd Hoffman, 41. Ekblad, 46. Vatrano, 59. Yandle. Strely na bránku: 38:29. Diváci: 17.850. Hviezdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. Pastrňák (Boston), 3. Yandle (Florida).

Montreal – Columbus 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)
Góly: 44. Gallagher, 60. Tatar, rozhodujúci sam. nájazd Drouin – 17. Robinson, 59. Werenski. Strely na bránku: 32:35. Diváci: 20.758. Hviezdy zápasu: 1. Price, 2. Drouin (obaja Montreal), 3. Werenski (Columbus).

NY Rangers – Pittsburgh 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)
Góly: 7. a 63. Kakko, 20. Fox – 22. Schultz, 33. McCann. Strely na bránku: 27:32. Diváci: 16.904. Hviezdy zápasu: 1. Kakko, 2. Panarin (obaja NY Rangers), 3. McCann (Pittsburgh).

NY Rangers - Pittsburgh

St. Louis – Arizona 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
Góly: 18. Schwartz, 36. Parayko – 27. Keller, 46. Garland, rozhodujúci sam. nájazd Schmaltz. Strely na bránku: 35:22. Diváci: 1. Kuemper, 2. Keller (obaja Arizona), 3. Parayko (St. Louis).

St. Louis - Arizona

Winnipeg – Colorado 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 41. a 48. MacKinnon, 20. Makar, 54. Donskoy. Strely na bránku: 40:25. Diváci: 15.325. Hviezdy zápasu: 1. Werner, 2. MacKinnon, 3. Makar (všetci Colorado).

Winnipeg - Colorado

Vancouver – Nashville 5:3 (0:0, 1:1, 4:2)
Góly: 22. a 60. Pearson, 47. a 52. E. Pettersson, 51. Gaudette – 34. Järnkrok, 49. Mikael Granlund, 55. F. Forsberg. Strely na bránku: 26:37. Diváci: 18.233. Hviezdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Gaudette, 3. Pearson (všetci Vancouver).

Anaheim – Detroit 3:4 po predĺžení (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)
Góly: 21. Silfverberg, 21. Mahura, 34. Fowler – 32. Hronek, 38. Athanasiou, 60. D. Larkin, 63. Cholowski. Strely na bránku: 27:36. Diváci: 15.046. Hviezdy zápasu: 1. Cholowski (Detroit), 2. Fowler, 3. Holzer (obaja Anaheim).

Los Angeles – Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Kopitar, 31. Carter, 60. Walker – 36. Dumba. Strely na bránku: 35:28. Diváci: 16.099. Hviezdy zápasu: 1. Quick, 2. Kopitar, 3. Carter (všetci Los Angeles).

San Jose – Edmonton 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
Góly: 5. Burns, 8. E. Kane, 12. Marleau, 22. Goodrow, 38. Hertl, 51. Meier – 30. Draisaitl, 50. Kassian, 53. Gagner. Strely na bránku: 25:24. Diváci: 15.567. Hviezdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Meier, 3. Goodrow (všetci San Jose).

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #Zdeno Chára #Boston Bruins