Cehlárik má prvý bod. Černákovi prial Štokholm

Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v piatkovom zápase zámorskej NHL, ktorý sa hral v štokholmskej Ericsson Globe aréne, nad Buffalom Sabres 3:2.

08.11.2019 23:21 , aktualizované: 09.11.2019 07:16
Peter Cehlárik Foto: ,
Peter Cehlárik gratuluje ku gólu spoluhráčovi Davidovi Krejčímu.

Slovenský obranca „bleskov“ Erik Černák strávil na ľade 17:42, dve minúty si odsedel na trestnej lavici a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami.

Buffalo natiahlo sériu prehier už na štyri stretnutia.

Zostrih zo zápasu Buffalo - Tampa Bay.

Prvý bod v sezóne si pripísal Peter Cehlárik. Jeho Boston ale prehral na ľade Detroitu 2:4. Cehlárik prihral na gól Davida Krejčího už po 69 sekundách hry, no domáci potom otočili skóre aj zásluhou dvoch presných zásahov Robbyho Fabbriho.

Cehlárik vo svojom treťom vystúpení v profilige v aktuálnej sezóne strávil na ľade 12:07 min, mal aj plusový bod. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára odohral takmer dvadsať minút a prezentoval sa jednou strelou na bránku a dvoma bodyčekmi.

Zostrih zo zápasu Detroit - Boston.

Cehlárik v uplynulých dňoch „pendloval“ medzi prvým tímom a farmou Bostonu, za Providence nastúpil v AHL doteraz v sezóne na sedem duelov a nazbieral v nich desať bodov (6+4).

Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 36. a 52. Reinhart – 4. Kučerov, 17. Killorn, 48. Gourde.
Černák (Tampa) odohral 17:42 min, 2 tr. minúty, 4 strely

Detroit Red Wings – Boston Bruins 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Larkin, 12. a 22. Fabbri, 59. Mantha – 2. Krejčí (CEHLÁRIK), 38. Krug.
Peter Cehlárik odohral 12:07 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, Zdeno Chára (obaja Boston) odohral 19:18 min, 1 strela, 2 „hity“

Winnipeg Jets – Vancouver Canucks 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 32. Roslovic, 37. Scheifele, 54. Connor, 59. Lowry – 27. Miller.